Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szülők! Nem féltek hogy a...

Szülők! Nem féltek hogy a növekvő tanárhiány miatt nem tudnak majd tanulni a gyerekeitek?

Figyelt kérdés

2021. szept. 24. 12:17
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

20.

Kis kiigazítás.

Most néztem hogy valószínűleg a te válaszod csak a 13.-diktól volt.

A 9 és a 11 amiből a beszélgetés elindult az nem a tiéd.

Ami kicsit megmagyarázza hogy szerinted kellenek a tanárok.

Az előtted válaszoló szerint azonban nem. Bár kicsit mese világban él szerintem ha azt hiszi hogy majd át áll az ország egy olyan rendszerre. Ha át is áll akkor se egykettőre. Aminek pedig csak az lesz a vége valószínűleg hogy eltűnnek a tanárok és utána meg rendszertelenül próbálgatnak majd valamit összehozni aminek majd a gyerekek isszák meg a levét.


Jó lenne ha olyan rendszer lenne ahol kevesebb fölösleges lexikális tudás kell de amíg nincs így addig kénytelenek megtanulni.

Azt pedig nehezen hiszem hogy ha a gyerekét beülteti a gép elé hogy tanuljon akkor majd mindent szépen megtanul ahelyett hogy játszana.

(persze kivétel talán ha a gyerek már nem általános iskolás, főleg ha már egyetemista bár akkor már annyira nem gyerek)

2021. okt. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Szerintem a kettőt akár kombinálni is lehetne, akkor nem lenne semmi baj. A tanárnak lenne a feladata úgymond utat mutatni, de nem az hogy szájba rágja a tananyagot.
2021. okt. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Sok mindent lehetne, sok minden jó lenne de látsz esélyt arra hogy lesz?

Mert én nem.

Én jelenleg azt a két valószínű kimenetelt látom hogy

- Adnak normális fizetést nekik hogy megérje tanárként dolgozni és hogy megérje tanárnak tanulni. Azért egy diploma vagy akár több diploma megszerzése nem két hét és általában nem is kis munka.


- A másik lehetőség pedig hogy nem lesznek vagy csak nagyon kevesen a tanárok és a kormány mindenféle esetlen megoldással próbálja majd orvosolni a helyzetet aminek a gyerekek és tanulmányaik fogja meginni a levét (és akár még a szülők is).


Ez persze csak az én meglátásom arra hogy mik lehetnek majd a következő pár évben.

2021. okt. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
A normális fizetés alapvető lenne, de nem tudom hogy ezt meg tudja-e majd csinálni pár éven belül az új kormány, az ellopott pénzek miatt. ( mert én hiszek a kormányváltásban.)
2021. okt. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Probléma:

Nyolc általánost elvégzett gyári munkások jobban keresnek sokszor mint a tanárok.

Ennek ellenére a gyári munkások amikor letelt a munkaidő mennek ahova akarnak. A tanárok pedig még utána is dolgoznak.

Nem elég az hogy kevés a fizetésük de még nagyon sok órát is kell tartaniuk. Mindezt azért hogy a már általános iskolások is tiszteletlenül álljanak a tanárokhoz.


Vannak rossz tanárok akik csak ártanak a diákoknak. De a jó tanárokhoz is tiszteletlenül állnak a diákok.

Az a baj hogy sok gyereket egyáltalán nem nevelnek és vannak akikkel nem is foglalkoznak a szülők szinte. Úgy állnak hozzá hogy majd a tanár megneveli a gyereket. De a tanárnak nincs olyan befolyása hogy megtudja nevelni és heti 1-2 órát találkozik 1-1 diákkal így nagyon nem is tudd rá hatni.

Lehetne hivatkozni arra hogy majd az elit iskolákban jobb lesz de nem. Elegendő 1 rossz diák ahhoz hogy megnehezítse a tanár dolgát. Arról nem is beszélve hogy mi folyik a kevésbé jó iskolákban.


Tehát akkor kik azok akik elmennek tanárnak tanulni hogy aztán diplomával annyit se keressenek mint a gyárba dolgozók? Mindezt úgy hogy közben szenvedni kell a diákokkal és napi 8 óránál többet dolgozni. Miért maradna bárki is egy ilyen munkánál hosszú távon?


Akik most még tanítanak azok valószínűleg szeretnek tanítani a sok rossz ellenére vagy már félnek váltani. De lassan kiöregednek vagy pályát váltanak. Mert ez így senkinek nem éri meg.



UI.:

Gyári munkások alatt a gyártósoron dolgozókat értem. Ha valakinek ez a munkája azzal nincsen semmi baj. Ha véletlen valaki úgy értette amit írtam hogy bármiféle negatív dolgot szeretnék mondani rájuk akkor elnézést.

2021. nov. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!