Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki segíthetne nekem a szakdolg...

Ki segíthetne nekem a szakdolgozatírásban, kihez kellene fordulnom?

Figyelt kérdés

Az egyetememen semmiféle tájékoztatást, segítséget nem kaptunk a szakdolgozattal kapcsolatban és minden ránk van bízva. Viszont mivel az eddigi félévek során egyáltalán nem foglalkoztunk ezzel, soha nem írtunk ilyen jellegű beadandókat, magam sem ástam bele mélyebben egy témába sem és soha nem is láttam még egy szakomon írt kész szakdolgozatot sem (próbáltam, nem adják ki), így teljesen el vagyok veszve. Nem tudom mégis milyen témát válasszak (nincsenek ajánlott témák, nekünk kell kitalálni, írni egy vázlatot és azzal felkeresni a konzulensnek választott oktatót, aki vagy elvállalja vagy sem), milyen a jó téma, hogyan lehet felépíteni, miben van elég potenciál stb., vagy úgy egyáltalán miben gondolkozzak, semmit nem tudok magáról a folyamatról sem. Oktatóhoz még nem mertem ezzel fordulni (mármint korábban volt egy kutatásmódszertan óránk, de ott nem csináltunk semmit és a felmerülő kérdésekre sem kaptunk választ, kb. hülyének néztek minket), a szaktársaim pedig hozzám hasonlóan nem tudnak semmit.

Nem megíratni szeretném valakivel, hanem azt szeretném, hogy valaki segítsen nekem magában a folyamatban, a témaválasztásban stb., mert úgy érzem teljesen vakon vagyok és nekem ez így nem megy. Kihez kellene ezzel fordulnom?


2021. szept. 25. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Milyen szak? Mi érdekel komolyabban az adott szakon (tantárgy, téma)? Van oktató, aki ezzel mélyebben foglalkozik? (publikációs jegyzékük) Van e hozzá elég irodalom? Tudsz e valami újat mondani a témával kapcsolatban?
2021. szept. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Anglisztika szakos vagyok, azon belül pedig irodalom-média-töri-kultúra-társadalom témakörében kellene szakdolgozatot írnom. Szóval ez így elég tág. Azt tudom, hogy pl. a történelmet egyáltalán nem szeretem, de gyakorlatilag ennyit tudok elmondani. Nem volt semmiféle specifikusabb óránk, minden órán csak olvastunk mindenfélét, megbeszéltük és ennyi (elméletet pedig nagyon keveset tanultunk, tehát nincsen egy átfogó képem sem a műfajokról stb., mert nem tanultunk ilyet). Volt ami jobban tetszett, volt ami kevésbé, de nem tudnék semmiféle egyértelmű irányt, témakört, időszakot, műfajt stb. kijelölni, amin el lehetne indulni. Pedig ugye le kellene szűkíteni a témát, meg kellene fogalmazni a szakdolgozat témáját, célját stb., úgyhogy pontosan tudni kellene előre, hogy mivel szeretnék dolgozni. Csak közben olyan téma kell, amiről mégis lehet sokat írni. Az irodalom is ettől függ, annak is utána kellene nézni, hogy mihez találok elég forrást, de ehhez előbb téma kellene. Az oktatóink ezen belül kb. mindennel foglalkoznak, úgyhogy szinte bárkit választhatnék ez alapján. Újat egészen biztosan nem tudnék mondani, de én úgy tudom egy BA-s szakdolgozatban nem is kell, csak a források felhasználása a lényeg.
2021. szept. 25. 12:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, melyik egyetemre jársz, de az ELTE Angol-Amerikai Intézetének van egy teljesen publikus szakdoga adatbázisa (seas theses database-re guglizz rá), ahol fel vannak sorolva a korábbi évek címei. Illetve minden évben közzéteszik az év legjobban sikerült szakdolgozatait, ezeket el is lehet olvasni online: elte overseas kulcsszóval keress. A tanszékek honlapján vannak példa témakörök is. Szóval ha nem is ELTE-s vagy, akkor is nyugodtan inspirálódhatsz onnan.
2021. szept. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4%
A szakdolgozat mindenhol nyilvános.
2021. szept. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4, a szerzője és a címe maximum, de magát a művet megnézni nem feltétlenül lehet csak úgy, a szerző engedélye nélkül.
2021. szept. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oh köszönöm szépen, ennek utána fogok nézni! Én nem ELTE-s vagyok, így nem tudtam erről. Az én egyetememen pedig semmi ilyesmit nem találtam és azt mondták nem adják ki a szakdolgozatokat, nem lehet őket megtekinteni.
2021. szept. 25. 12:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Máshol sem szokták csak úgy kiadni a szakdolgozatokat, ez az ELTE-n sincs másként. Ezeket a legjobbakat is a szerzők engedélyével teszik fel.
2021. szept. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. Nézegesd az ELTE adatbázisát.

2. Egy szimpatikus tanárt keress meg, és kérdezd meg, tud-e olyan témát ajánlani, aminek elvállalná a konzultálását.

2021. szept. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!