Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A természettudományos alapszak...

A természettudományos alapszakokon kutatókat képeznek?

Figyelt kérdés

2021. okt. 6. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Alapszakokon csak az alapokat tanulod meg, mesterképzésen lesz csak valaki igazán kutató. De igen, a kutatói létre összpontosulnak ezeken a szakokon
2021. okt. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Nem feltétlenül, de igen, ez az egyik legalapvetőbb út. De képeznek pl gazdasági matematikusokat, alkalmazott matematikusokat, és akár informatikai irányba is lehet menni (szintén matek szakról) ez 3 nem elméleti specializáció csak matekon (a 4-5-ből). És akkor még ott a fizika, ahol szintén csak egy specializáció az elméleti fizika (talán 3-4 specializáció van) stb. Nem látok nagyon bele minden szakba és specializációba, de az biztosan nem igaz, hogy TTK-s végzettséggel csak kutatni lehet. Sőt, szerintem a fele végzős se megy kutatni. (Se tanítani) Pl a matematikusok és a fizikusoknak is ez, jelentős része valamilyen informatika közeli irányban indul tovább vagy valami határterületen felnyomja a tudását. Pl a mesterséges intelligencia is inkább matek, mint infó (már ha valaki érteni is akarja — én még nem értem)


Az viszont igaz, hogy keresik és bíztatják a kutatói pályára induló diákokat ezeken a szakokon. Főleg az elitebb helyeken, pl az eltén (ha jól informálódtam), máshol akadnak tanárok, akik előnyben részesítik az alkalmazást.

2021. okt. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Matek szakon van kifejezetten elméleti szakirály nem véletlenül :)) .Nagyon kevés emberből lesz kutató a ttk-ás szakokon is ugyanúgy mint máshol.
2021. okt. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A természettudományos szakokon mennyire hangsúlyos az adott természettudomány gyakorlati alkalmazása?

Milyen lehetőségei vannak annak, aki elvégez egy kémia vagy biológia alapszakot, és rájön, hogy a kutatás mégsem neki való? A tanításon kívül hol tudja a tudását hasznosítani?

2021. okt. 10. 18:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Bármi. Én biológia szakot végeztem,de untam a labormunkat, átképeztem magam élelmiszerbiztonsági mérnöknek és az elelmiszeriparban dolgozom laborvezetőként
2021. okt. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a matekról tudok nyilatkozni,ott nagyon kevés gyakorlati példa,kitekintés van. Egy kis programozás van amit talán sorolhatunk ide, vagy elemző szakirányon egy kis sql. Van kötválnak mikro,makro,mini pénzügy,de amikor én jártam ezek semmi használható tudást nem adtak,alibi tárgyak voltak sajnos. Pedig szuper hasznosak lettek volna. Ugye a többség nem kutató lesz,elmennek elemzőnek,kockázatot számolni,programozni, esetleg valami mestert még megcsinálnak, ksh-ba is szokták matekosok lenni, ilyesmi.
2021. okt. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha az alapkutatás nem kedvedre való, irány a gyógyszeripar.:-) Ott fejlesztőként dolgozhatsz, nem alapkutatsz.
2021. okt. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!