Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » PhD-t könnyebben (büfészakon)?

PhD-t könnyebben (büfészakon)?

Figyelt kérdés
Tudtok olyan PhD doktori iskolát, ahol közgazdászként munka mellett a jó nevű egyetemeken hallott PhD elvárásoknál könnyebben lehet PhD-zni? Kutatási téma meg van. Gazdasági környezetben 15 évig azzal foglalkoztam, gyakorlati oldalról értek hozzá, ha kell kutatom is, de ha lehet "büfészakon" csinálnám meg, nem szeretnék belerokkani. Tudom, hogy a PhD a kutatásról és a kapcsolatépítésről szól, de ha van téma és azt nem kell túlbonyolítani és könnyebb, az nem baj.

2021. okt. 7. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az oké, hogy van témád, de van valami új dolog, amit felfedeztél / kitaláltál? Mert az is követelmény ám doktori szinten…
2021. okt. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Igen, a szarabb egyetemeken könnyebb a PhD fokozat megszerzése is.

Két példa:

1. Amíg a SOTÉ-hoz (illetve már csak Semmelweis Egyetem) tartozott a Testnevelési Főiskola (ekkor már Testneveléstudományi Kar) jókat derültünk rajta, hogy milyen nevetséges, gagyi PhD disszertációk készültek ott, összehasonlítva a SOTE többi karával.

2. A hirhedt "Vargha Zoltán" a nemzetvédelmi egyetemen szerezte a PhD-ját, egy nevetséges disszertációval, és nulla publikációval.

Azóta visszavonták, mert kiderült hogy nincs dilomája.

2021. okt. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

"Tudom, hogy a PhD a kutatásról és a kapcsolatépítésről szól"

Nem tudom tisztában vagy-e vele, de a PhD képzésnek csak egy (kisebb) része a kutatás. Mellette ugyanúgy kell tárgyakat teljesíteni mint a "sima" diploma esetén, és oktatni is. Ez pedig nem biztos hogy könnyebb/kevesebb lesz, csak azért mert egy kevésbé jó nevű egyetemen csinálod.



#2: "Amíg a SOTÉ-hoz (illetve már csak Semmelweis Egyetem) tartozott a Testnevelési Főiskola (ekkor már Testneveléstudományi Kar) jókat derültünk rajta, hogy milyen nevetséges, gagyi PhD disszertációk készültek ott, összehasonlítva a SOTE többi karával."

Oké, de ez két telejsen különálló terület, függetlenül attól hogy egy intézményben oktatják. A kérdező pedig gazdasági témában szeretne doktorálni. A kérés tehát nem az, hogy a BME közgazdasági szaknál a mucsaröcsögei egyetem kosárfonó doktori iskolája könnyebb-e, hanem hogy a BME közgazdasági szaknál a mucsaröcsögei egyetem közgazdaségi szaka könnyebb-e.

2021. okt. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi az építő válaszokat. A kutatási téma meg van. Olyan, amit ebben a formában más eddig nem kutatott, némi google scholar nyomozás alapján. Persze a gond az, hogy én inkább (még) gyakorlati ember vagyok és nem tudományos, ami miatt a kutatást és annak a levezetését majd tudományossá kell tenni (tudományos modellek, érvek, előző hasonló kutatások eredményei stb.). Azzal ami még a PhD-vel jár tisztában vagyok (konferencia, oktatás, tantárgyak). Ezért a kérdés, hogy itt is vajon rangsorolódnak az egyetemek, mint a hagyományos képzéseknél... vajon van olyan, ahol mondjuk a 100% helyett (heti 40 óra tanulás) meg lehet úszni 25-50%-kal...
2021. okt. 18. 09:45
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A képzés "nehézségét", a képzés elvégézéséhez szükséges idő és energiárofordítás szempntjából sokadrangú szempont az egyetem, nincs akkor a különbség mint a korábbi képzéseknél. Sokkal többet számít a kutatási téma, és a témavezető személye.
2021. okt. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Általában a többség az értekezésen vérzik el, ti. azon, hogy nem tudják megírni. Nekem jogi PhD-ról vannak tapasztalataim, ott előfordul, hogy a híres budapesti egyetemen meg sem tartják a doktori órákat, míg a kevésbé neves vidéki egyetemen minden óra meg van tartva, nézik a jelenlétet stb.
2022. júl. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!