Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nemzetközi gazdálkodás szakon...

Nemzetközi gazdálkodás szakon mennyire kemény a matek?

Figyelt kérdés

Mennyire gyűlik majd meg vele a bajom, ha középiskolában nem járok például emelt matek faktra vagy külön tanárhoz és csak azt a tudást viszem magammal, amit matek órán megtanultam?


Persze tudom, hogy egyetemen nehezebb lesz és emberfüggő is a dolog, de kíváncsi vagyok mások hogyan élték meg a szintlépést.



2021. okt. 8. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Én most vagyok másodéves (ELTE) , nem kell emelt matek, hogy meg tudd csinálni. Persze nagy előny, ha tudsz integrálni, deriválni. Ha készülsz rendesen óráról órára akkor meg tudod csinálni jó eredménnyel is
2021. okt. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én gazdmen-re járok, végzős vagyok, az előttem levővel tudok egyet érteni. Készülj minden órára, aztán ha eleget gyakorolsz simán lehet 5-ös is. Összességében elmondható a közgáz szakokról, hogy sajnos van valami matek amit kérnek 1-1 kurzus keretében, de később nem igen lesz használva, szóval ha akár 3-as csinálod meg sincs világ vége.

Arra jók, hogy kiszórjanak vele pár embert, ahhoz maguk a matekos dolgok véleményem szerint meg kevesek, hogy ezekkel foglalkozz (kivétel alkalmazott közg- meg az elemző szak).

2021. nov. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia!

Én úgy láttam, hogy teljesen egyetem függő. ELTE, BGE a matek az nem túl sok (ezzel nem mószerolni akarom azokat az egyetemeket, de vannak ismerőseim onnan, látom, hogy mit tanulnak), egy kis mini deriválás, talán integrálás, de a tudomány ennél megáll, inkább valszám van nagyrészt, egy kevés mátrix is. BME-n már más a helyzet, erős a matek, nem mérnökihez mérhető, de komplex deriválás, integrálás, függvények és sorozatok analízise minden téren, és ezek mellett elmélet is van benne, sokat kell gyakorolni és külső forrásokból keresgélni. Először olyan mintha idegen nyelven lenne, meg a "több a görög betű mint a szám" effektus gyakran jelen van, de megcsinálható. BCE-t nem tudom.


Overall: nem lehetetlen egyik sem, plusz amit az ember mondjuk matek fakton megtanul a gimiben 1-2 hónap alatt, az itt tényleg 1-2 előadás és megy is tovább. Hozzáteszem, ez a tudás más órákon is sokszor kérve van, de gondolom ez is egyetem függő, itt más forrásokat nem tudok hozni, nem kérdeztem.

Remélem ez segített :)

2021. nov. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Van ismerősöm aki a Corvinusra jár, én Eltés vagyok. Ahhoz képest amiket mi veszünk az ő matekjuk sokkal nehezebb, egyből a mélyvízbe dobják őket, amíg mi először többé-kevésbé átismételjük a középiskolás emelt anyagot és a középfokú valószínűségszámítást is. Amire számíts: Lineáris algebra, eloszlások, események valószínűsége, special random distributions

, markov-láncok. A tanárok az Elte ttk-ról jönnek át, segítőkészek, jó a színvonal csak az angoltudásuk gyenge...

2021. nov. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!