Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam a...

Hogyan vegyem rá magam a tanulásra?

Figyelt kérdés
Most már nagyon kéne tanulnom hogy jól sikerüljön az év végi bizi de egyszerűen nem tudom magam rávenni. Tudtok segíteni hogy hogyan tudnám motiválni magam vagy ilyen tanulási módszereket is írhattok.

2021. okt. 9. 08:19
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Motiváljon a pénz,amit majd a megtanult munkával,vagy végzettséggel tudsz szerezni.
2021. okt. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Ülj neki 10 percre koncentrálva (minden telefon, tablet, zavaró tényező nélkül!), aztán abbahagyhatod. 10 perc nagyon kicsi idő. :)

És általában közben megjön az ember kedve hozzá, kíváncsi lesz, már be akarja fejezni, ha elkezdte, satöbbi, és 45 perc lesz a 10 percből. Aztán lehet pihenni, aztán megint jöhet a 10 perc.


Ne azt nézd, hogy mennyi minden összegyűlt már, amit tanulni kéne, hanem válassz egyet fejben, csak arra gondolj, és próbálj meg kíváncsi lenni rá, mintha csak az lenne most a feladat.


Tegyél fel kérdéseket az anyaggal kapcsolatban, miért lehet ez pont így? Magyarázd el az anyagot valakinek (akár magadnak, egy plüssnek).

2021. okt. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam a legfontosabb, hogy rend legyen körülöttem, a szobámban, amikor elkezdek tanulni. Olyan sorrendben szoktam kikészíteni magam elé a könyveket, hogy melyiknek a megtanulása megy a legkönnyebben, azzal kezdem, és ami a legnehezebb (nekem a történelem), azt hagyom legutoljára, hogy akármeddig olvasgathassam. Először végigolvasom az egész szöveget, és közben ceruzával aláhúzom a lényeget, és amikor másodszor és harmadszor olvasom, akkor már csak az aláhúzottakat olvasom el.- Ja és az is motiválhat, hogy felvesznek-e akárhová, akár egy szakmunkás-képzőbe is, és az is fontos, hogy legyen, ami érdekel a szakmák közül. Ha találsz ilyet, akkor azzal kapcsolatban érdeklődj többet, olvass többet.
2021. okt. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
100%
Kelj korábban, és reggel menj ki egy félórára a friss levegőre. A reggeli természetes fény dopaminnal fog megajándékozni, ami szükséges a motiváltsághoz, a küzdeni tudáshoz, stb. Ugyanezen okból figyelj oda, hogy miket eszel, kerüld a gyors cukrokat, és tegyél minden étkezésedhez zöld leveles zöldségeket.
2021. okt. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!