Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS!! Egyetemisták! Másnál is...

SOS!! Egyetemisták! Másnál is volt már ilyen probléma tanuláskor?

Figyelt kérdés

Tanulok a novemberi, decemberi zh-kra, vizsgákra, mert rengeteg anyag van, és igyekszek beosztani az időmet, hogy ne az utolsó hétre maradjon minden, de most 2-3 napja teljesen szétestem, nem tudom mi az oka. Egyszerűen 2 oldalnyi tananyagon ülök egy fél napig, és nem bírom megjegyezni miről van szó. A memóriám is totál rossz, nem bírok szinte semmit megjegyezni, pedig próbálom nem magolva és magolva is, meg mindenhogy. Ez pár napja van így. Lehet a sok tanulás miatt kimerültem teljesen és pihennem kellene? Pedig alszok olyan 7-8 órát, mindig is ennyit aludtam, és sose volt probléma. Mit kellene tennem? Nem tudom, hogy ez betegség, vagy kimerültség? Más is volt így? Ez elmúlik? Szedek B és D vitamint. Viszonylag normálisan táplálkozok, már úgy ahogy, de gyümölcs bevitelre hellyel közzel figyelek. Szóval nem tudom, de aggaszt, mert így nem haladok.

Akkor voltam ilyen, amikor Covid után hetekig a poszt kovid tüneteim voltak, és ez volt nálam a legészrevehetőbb hogy a mentális teljesítményem visszaesett. Nem tudom most mi az oka.


Voltatok már így? Mit tettetek, hogy vészeltétek át ezt a szitut?



2021. okt. 22. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kimerültél, pihenj egy napot. Kirándulj, lazíts, olvass valami könnyű regényt, legyél a barátaiddal.
2021. okt. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, többször is. Kimerültél szellemileg, túl sok volt a tanulás és nem kapcsolódtál ki mellette. Az jó, ha alszol eleget, de ez önmagában még nem elég. Elhiszem, hogy sok az anyag és nem érsz rá, de akkor is kell néha mást is csinálni, különben ez lesz a vége. Felesleges napokig szenvedni, sokkal hatékonyabb lenne úgy csinálni, hogy nem egész nap tanulsz és így tovább bírod. Ezt én is saját káromon tanultam meg.

Más tanulási módszerekkel is érdemes próbálkozni, lehet lesz, ami sokkal hatékonyabb számodra.

2021. okt. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szellemi kimerülés kapcsolódj ki egy kicsit
2021. okt. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, velem a covidos-lezárásos-karanténos-onlineoktatásos időszak óta ez van. Korábban soha nem volt problémám a tanulással, tök jól be tudtam osztani az időmet, haladtam az anyaggal, szerettem is tanulni, jegyzetelni stb., jó eredményeim is voltak. Azóta viszont nem megy. Hiába csinálok mindent ugyanúgy és osztom be az időm, tervezem meg előre a tanulást, osztom fel az anyagot, megvoltak a jól bevált módszerek is stb., egyszerűen nem megy. Én azt érzem, hogy a mentális egészségem nagyon megtépázta az az időszak és azóta sokkal kevesebb a motivációm, nehezebben tudok koncentrálni, fáradékonyabb vagyok, érzékenyebb vagyok, jobban stresszelek, szorongok stb., nálam szerintem ez az oka.
2021. okt. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Egy hét múlva lekéne adnom a szaldolgozatomat (olyan 75% van kész belőle).


De tegnap egész nap nem foglalkoztam vele, mivel teljesen szétvoltam esve agyilag. Napok óta migrénes fejfájásom és hőemelkedésem van.


Ez van. Vannak ilyen napok. Ha nem megy egy-egy nap a tanulás, akkor nem szabad erőltetni.

2021. okt. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Kezdem én is belátni, hogy nem szabad erőltetni, csak van egy olyan tulajdonságom, hogy mindent szeretek jóval előre megcsinálni, mint amikor szükség van rá. Ezért nagyon ráparázok. Én azt akartam, hogy novemberre már annyi mindent tudjak, hogy akár akkor le tudjak vizsgázni mindenből, de valszeg emiatt az igyekezet miatt fáradtam el. Viszont olyan sz.r érzésem van, amikor meg pihenek, mert úgy vagyok vele, hogy azt az időt is tanulással kellett volna töltenem, kicsit bűntudat-szerű érzés, de racionálisan belegondolva meg nem lehet minden nap több órát tanulni egyfolytában, mert attól megbolondulni. Kell a pihenő néha. A hétvégén például nem tanultam egész nap. tegnap is délelőtt tanulgattam csak, és ma is délelőtt. 2 tantárgy van, amit kb. 30-40%-ban tudok eddig, és nem haladtam vele előrébb, pedig nehéz tárgyak, de nem tudok mit csinálni. Muszáj vagyok rangsorolni, különben úgy járok, mint a napokban. Azokat, amiből nem lesz zh és jegymegajánló november-december környékén, muszáj vagyok háttérbe szorítani, és marad december végére, januárra. 2 ilyen tárgy van, az egyik nehéz, a másikra elég sztem 2 hét. Remélem tisztulni fog a kép. Mindent tényleg nem lehet egyszerre, kezdek rájönni.
2021. okt. 24. 15:02
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Néha egy teljes pihenős nap sokkal többet ér mint 5 db 0-24-ben áttanult nap. Kell a nyugi és a regeneráció az agynak is.
2021. okt. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!