Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Első éves egyetemista vagyok,...

Első éves egyetemista vagyok, és sehogy sem tudom magam odatenni tanulni a vizsgákra, unom, folyton egyebet csinálok, milyen ötletek vannak ilyen problémára hogy tudjam magam odatenni tanulni napi szinten hatékonyan?

Figyelt kérdés
2018. jan. 22. 17:07
 1/2 anonim ***** válasza:
84%
Kezdj kicsiben. Egyből eg napot nem fogsz sehogy se végig tanulni. Ezt is meg kell tanulni, ez egy folyamat. Előbb csak negyedórára ülsz le tanulni aztán 30 percre végül egy óra és így tovább. Érdemes szorgalmi időszakban gyakorolni ezt. Plusz közben egy kis szőlőcukor vagy valami cukros ital. Óránként meg egy kis pihi de akkor se a facet nézd hanem menj kis sétálni egyet friss levegőre aztán egy 10 perc múlva folytasd a tanulást.
2018. jan. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
84%
én csak akkor tudok igazán hatékonyan tanulni, ha kipihent vagyok, bár tudom, vizsgaidőszakban nagy luxus az alvás :D legtöbbször én is extra kialvatlan vagyok, ilyenkor halogatom a dolgokat, és az utolsó pillanatban kezdek el tanulni, így a nyomás "segít". de azért ez sem olyan jó stratégia, így nem lehet igazán jó jegyeket szerezni. az lenne a legjobb, ha a félév közben, folyamatosan tanulnál és dolgoznád fel az anyagokat. most segíthet a csoki, kávé, energiaital, próbálj meg leülni és tanulni, elkezdeni a legnehezebb. esetleg menj el egy könyvtárba, ott talán jobban tudsz tanulni.
2018. jan. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!