Tanulási módszerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Sokszor jegyzetelek, de nagy anyagnál rengeteg időt elvesz, és nem 100%osan vált be nekem. A hangfelvételes módszer sem, illetve a kijelölgetős sem.


Mit ajánlotok? Nagy anyagnál, pl jogi karon, orvosin milyen módszerrel tanultok?



#tanulás #Tanulásimódszerek
2021. okt. 24. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
"Sokszor jegyzetelek, de nagy anyagnál rengeteg időt elvesz" - hát de pont ez a tanulás lényege, az időt azt muszáj belefektetni, máshogy nem megy. Pontosan hogyan használod a "hangfelvételes" meg a "kijelölgetős módszert"? Mindent visszahallgatni teljesen felesleges, passzívan kiszínezgetni jelölőfilccel meg szintén nem sokat ér.
2021. okt. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

Én középsuliban úgy tanultam, hogy elolvastam x mondatot, visszamondtam, ahogy tudtam, megint elolvastam, visszamondtam. Ha már kevés hibával ment akkor jöhet megint x számú mondat, felmondtam magamnak, amíg nagyjából jó lett. Aztán az egészet, amit tanultam átolvastam, és e teljes szöveget visszamondtam.



Nem muszáj ezt szóról-szóra alkalmazni. Én pl átfogalmaztam a szavakat egyszerűbbre, és felelésnél, dolgozat írásnál a "stílusosabb", jobb szavakat használva feleltem, írtam.

2021. okt. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Tanulás után mindig kérdezd ki magad mindig saját szavaidal mond el a leckét.
2021. okt. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jellemezz, kerdezz, szeress
2021. okt. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oke de egy sobottat kijegyzetelni baromi sok ido es ott van mellette a tobbi targy is. Amugy a hangosan felmondas nem rossz otlet :) kiprobalom
2021. okt. 24. 22:04
 6/7 anonim ***** válasza:

A Sobotta egy kész atlasz, pont azon mit akarsz kijegyzetelni?

Sajnos át kell rágnia magát az embernek a sok anyagon, nem lehet megúszni...

Persze jegyzet és jegyzet közt is van különbség. Ha valaki gyöngybetűkkel, Pinterest dekor stílusban akar jegyzetelni, ilyenekkel el lehet cseszni 5x annyi időt teljesen feleslegesen.

A szókártya appok mint az Anki vagy a Quizlet viszont nagyon hasznosak a rendszeres, gyors, hatásos tanuláshoz/ismétléshez.

2021. okt. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tanulókáryták, rajzok, ábrák, mind map készítése.
2021. okt. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!