Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi tévő legyek, ha ott szeretn...

Mi tévő legyek, ha ott szeretném hagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Szép jóestét!


Elég nehéz -és számomra egyenlőre komplikált döntés előtt állok egyetem ügyben. Még tavaly szeptemberben elkezdtem az első félévem a Pázmány Péter Katolikus Egyetem alapszakú Anglisztika szakán állami ösztöndíjas státusszal. Az első évemet lenyomtam tisztességesen, tűrhető átlaggal és ezáltal bent maradtam állami ösztöndíjon ezen félévre is. Most a harmadik félévem megy, de úgy érzem, hogy nagyon félrenéztem ezt, és amikor jelentkeztem nagyon másra számítottam. Nem is úgy mondanám, hogy másra, de mostanra rájöttem, hogy eme szak köré épített órák és azoknak témái egyáltalán nem nekem valóak, mérföldekre állnak az én érdeklődési köreimtől.


Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, akik valamilyen szinten értenek az ilyesmihez, hogy mi ilyenkor a teendő?

- Hogyan tudassam az egyetemmel, esetleg Tanulmányi Osztállyal, hogy távozni szeretnék.

- Mi ilyenkor a procedúra, illetve mire készüljek fel

és legfőképpen

- Az állami ösztöndíj árát, feltételezem azonnali hatállyal vissza kell fizetni, amint kilépek. Van-e esetleg valami mód arra, hogy passzívba tegyem magam egy évre/félévre, és azalatt megkeressem az ösztöndíj/tandíj árát, majd a passzív letelte után kilépek és visszavizetem egyből.

Lehet kicsit furán hagnzik, de most jelen pillanat nincsen meg a keret, hogy egyben letegyek az asztalra 600 rugót zsebből, ezért kérdem, hogy van-e esetleg ilyesfajta mód rá.


További kellemes estét mindenkinek és előre is köszönöm a válaszokat!



2021. okt. 31. 01:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Benyújtod a leszerelési lapot. Ennyi.
2021. okt. 31. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Már nem a visszafizetés a főszabaly, hanem az, hogy le kell dolgozni.Ha ez nem teljesül akkor kell visszafizetni. De ha esetleg más szak érdekel és jövő szeptembertől elkezded akkor se kell visszafizetni, bár az elhasznalt állami féléveidet nem kapod vissza. Természetesen arra is van lehetőség, hogy a következő tavaszi félévet passzívald vagy akár 2 félévet egymás után és ekkor sem lesz több a ledolgozni/visszafizetni számító féléved.
2021. okt. 31. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
A többiek leírták.Annyit tennék hozzá,ha nem most akarsz egyből átjelentkezni,hanem csak ősztől,akkor a tavaszi félévet mindenképp passziváltasd.Nem lesz tb fizetési kötelezettséged,és tudsz menni egyből diákmunkázni ha 25 év alatt vagy.
2021. okt. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
És amúgy mi a terved? Másik szak? Szakképzés?
2021. okt. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak írom:

Tehát, hogy tisztán értsem. A jövő félévet, ami 2022 tavasza lesz, lehet passziváltatnom, ami annyit jelent, hogy egy félév 'szünetem' lenne ami alatt dolgozhatok, vagy akár másféle tevékenységekkel üthetem el az időt.

Annyi lenne ehhez a kérdésem, hogy az államilag támogatott időt le lehet dolgozni mielőtt kilépnék az egyetemről úgymond 'előre', vagy azt utána kell egyből miután beadtam a leszerelésem? És értelemszerűen akkor a passzivált félév nem tartozik bele az államilag támogatott félévekbe, tehát egy ilyen félévet nem kell ledolgozni.

2021. nov. 1. 00:31
 6/11 A kérdező kommentje:

4. válaszolónak írom:


Őszintén szólva, ahogy említettem eléggé elnéztem a szakot, másnak gondoltam egy kicsit. Személyszerint a saját hibámnak titulálom, ugyanis számíthattam volna rá, hogy Angliszitka inkább nyelvészeti és irodalmi pályára fog nehézkedni, történelem helyett. Középiskolás koromtól kezdve, azaz mondhatni már 5 éve nagyon érdekel az Egyesült Államok és komolyan veszem az országgal való törődésem. Mind történelem, különféle államok kultúrája, politika és a többi. Arra számítottam, - nem is tudom miért - hogy majd itt a szakon nagyon megismerhetem és elsajátíthatom az engem érdekelt körökbe beletartozó információkat, amiket tanulok, de idő múltán rájöttem, hogy amiket tanítanak, azok engem igazából nem különösebben érdekelnek és nem is fogok velük sokra menni az életemben. Már amikor elkezdtem az egyetemet egy érzés volt bennem, hogy nem tudom mit fogok csinálni a diplomával, ha egyáltalán meglesz. Nem érekel a diploma által kínált munkalehetőségek nagy része. Azért jelentkeztem, hogy a tudástáramat bővítsem és aztán majd kezdek valamit az életemmel.


Másik szak lehet tervbe van véve. Csak az az egyetlen baj, hogy nincs olyan ami különösképpen az én érdeklődési körömre lenne specializálva. Tehát csak USA és semmi más. Ilyen sajnos nincs, ezt el kell fogadnom. Sok munkalehetőséget találtam Budapesten amivel ki tudnám segíteni itthon a megélhetést annak ellenére, hogy azért nem élünk rosszul. Hozzá tudnék járulni a számlákhoz, több segítséget nyújtani a szüleim számára, miközben olyan munkát végzek, olyan környezetben ami nagyon tetszik. Eközben jogosítványt készíteni, majd egy Au Pair programra jelentkezni 1 évre az Egyesült Államokba, remélhetőleg majd egy plusz 12 hónapos bővítéssel és azalatt az idő alatt bőven lesz időm ismerkedni, gondolkodni, netalántán szponzort találni EB3-as munkáltatói vízum lekreálására, ami folytán végelges zöldkártyát kaphatok az ottani letelepedéshez. Persze ezernyi papírmunka mellett. De ebbe nem szeretnék bele menni.

Ezek a terveim jelen pillanat.

2021. nov. 1. 00:31
 7/11 anonim ***** válasza:
A passzív félévet nem kell ledolgozni, nem számít bele. Ha egyáltalán nem tanulsz tovább, akkor az egyetem befejezése utan kell ledolgozni. Ha passzívon leszel és utana folytatod máshol akkor majd a diploma megszerzését követő 20 év alatt.
2021. nov. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Diploma nélkül felkopik az állad USA-ban. Még azzal is nehéz ott megélni egy fizetésből. Az Au Pair programok pedig jelenleg fel vannak függesztve, de egyébként alap feltétel oda a 200 óra baby sitter tapasztalat, ezt nem írtad, hogy lenne. És nem kapsz rendes fizetést, gyakorlatilag a fogadó család tart majd el. Ha kifogsz egy rossz családot, akkor 12 hónapra röghöz leszel kötve. Én nagy átverésnek tartom az egész programot. Az EB3 sem csak papírmunkáról szól, elvárások vannak vele kapcsolatban. A leírásodból kb. semmi nem reális, csak gyermeteg képzelgés. Végezz el egy diplomát és folytasd mesterszakon vagy másoddiplomával USA egyetemen. Így lehet a legegyszerűbben kijutni oda úgy, hogy mellette még is tudsz élni.
2021. nov. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 8-assal, sajnos ez csak gyermeteg képzelgés.
2021. nov. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vagy menj ki önkénteskedni EVS-sel
2021. nov. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!