Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi tévő legyek, ha ott szeretn...

Mi tévő legyek, ha ott szeretném hagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Szép jóestét!


Elég nehéz -és számomra egyenlőre komplikált döntés előtt állok egyetem ügyben. Még tavaly szeptemberben elkezdtem az első félévem a Pázmány Péter Katolikus Egyetem alapszakú Anglisztika szakán állami ösztöndíjas státusszal. Az első évemet lenyomtam tisztességesen, tűrhető átlaggal és ezáltal bent maradtam állami ösztöndíjon ezen félévre is. Most a harmadik félévem megy, de úgy érzem, hogy nagyon félrenéztem ezt, és amikor jelentkeztem nagyon másra számítottam. Nem is úgy mondanám, hogy másra, de mostanra rájöttem, hogy eme szak köré épített órák és azoknak témái egyáltalán nem nekem valóak, mérföldekre állnak az én érdeklődési köreimtől.


Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, akik valamilyen szinten értenek az ilyesmihez, hogy mi ilyenkor a teendő?

- Hogyan tudassam az egyetemmel, esetleg Tanulmányi Osztállyal, hogy távozni szeretnék.

- Mi ilyenkor a procedúra, illetve mire készüljek fel

és legfőképpen

- Az állami ösztöndíj árát, feltételezem azonnali hatállyal vissza kell fizetni, amint kilépek. Van-e esetleg valami mód arra, hogy passzívba tegyem magam egy évre/félévre, és azalatt megkeressem az ösztöndíj/tandíj árát, majd a passzív letelte után kilépek és visszavizetem egyből.

Lehet kicsit furán hagnzik, de most jelen pillanat nincsen meg a keret, hogy egyben letegyek az asztalra 600 rugót zsebből, ezért kérdem, hogy van-e esetleg ilyesfajta mód rá.


További kellemes estét mindenkinek és előre is köszönöm a válaszokat!



2021. okt. 31. 01:43
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Értem, hogy érdekel az USA, de ebből még nem fogsz megélni. Az ilyen ismereteid bővítéséhez amúgy nem kell egyetem, neten bőven találsz anyagot hozzá, mellette meg kitanulhatsz valami szakmát, vagy befejezed az anglisztikát, és elmész utána egy amerikanisztika szakra, vagy kimész az USA-ba valami ösztöndíjjal, ha tudsz...
2021. nov. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!