Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz az emelt kémia...

Mennyire nehéz az emelt kémia és biológia?

Figyelt kérdés
2021. nov. 8. 16:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy "nehéz" elég relatív fogalom, de igen, elmondható, hogy a többi fakultációs irányokhoz képest nehéz, mert:

- nagy a lexikális anyag, és emellett

- érteni kell az összefüggéseket egyes fejezetekben és fejezetek között is.


Viszont az, hogy személy szerint mennyire lesz neked nehéz függ attól, hogy hogyan tanulsz, milyen logikával dolgzoik az agyad, milyen tanáraid vannak és eddig milyenek az alapjaid ezekből a tantárgyakból, illetve mennyi idő alatt és mi mellett (gimi, munka stb.) szeretnél felkészülni.

2021. nov. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én most tervezek újra érettségizni, már egy diploma után. Emelt biosz-kémia, gyógyszerészeti a cél.


Szerintem az érettségi azért nehézebb, mint mondjuk egy egyetemi vizsga, mert sok különböző témakört lefed, és nem a sima lexikális tudást kéri vissza, hanem inkább az összefüggések kíváncsi, arra hogy megértetted-e rendesen az anyagot, és mennyire tudod alkalmazni. Alapvetően szerintem nem egyszerűek. Nem is a megtanulandó anyag mennyisége miatt, hanem azért mert úgy vannak feltéve a kérdések ahogy, és az anyag nagyon alapos ismerete és az összefüggések átlátása kell ahhoz, hogy jól meglehessen írni.

Szerintem:

50% az anyagról való tudás.

50% a vizsga pontos felépítésének ismerete. Ezért nagyon fontos, hogy csak úgy menj el érettségizni, hogy az elérhető érettségiken legalább egyszer végigmentél.

2023. márc. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!