Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek elbírnám a jogász...

Szerintetek elbírnám a jogász szakot?

Figyelt kérdés

Igazságügyi igazgatásira járok, már nincs sok belőle. Eddig pár necces tárgyat leszámítva mindent jól teljesítettem, 4 feletti átlagokkal.


A jogi tárgyak ugye közösek, gondolom beszámítják a nagy részüket jogásznál, mivel IGI után 3 évet mond az egyetem jogász szak elvégzésére egyéni tanterv mellett.


Nekem eddig a főbb jogi tárgyak 5-ösre sikerültek, könnyűnek is éreztem, viszont jogon szóbeli vizsgák vannak úgy tudom, itt meg írásbeli, és azért ha nem tévedek, írásban könnyebb, mivel itt nem nekem kell fejből mondanom az adott jogszabályi szakaszt, hanem ki kell választanom pl, hogy melyik a helyes 3 verzió közül, meg rövid kifejtések, jogeset, szövegbe hiányzó szavak beillesztése stb.


Én meg olyan típus vagyok, hogyha làtok 3 állítást, meg tudom mondani melyik a helyes, de ha magamtól kellene elmondani, lehet megakadnék, de amúgy átlátom és értem az összefüggéseket, meg rá tud állni az agyam valamilyen szinten a kodifikációra, mert ugye egy adott törvénynek pl. a jogszabályi szakaszainak a megfogalmazása követ egy logikai rendszert, a nyelvezete alapján ha olvasgatom, idővel ráállok, hogy melyik szó után mi következik, hogy van megfogalmazva. Szóval valamilyen szinten talán ez sem okozna gondot, de mégis félek.


Meg ugye itt a vizsgák összeállításánál is az az elv, hogy "nem szivatnak annyira", mivel ez "csak" igazságügyi igazgatási, a jogászoknál meg olyat is hallottam, hogyha valaki elmond hibátlanul egy szakaszt, de utána a taxatív felsorolásban két jelentéktelen elemet felcserél, ahol feltételek felsorolása van a jogszabályban, akkor már bukta az egészet és elzavarják vizsgáról. Ez mennyire valid?


Szerintetek ezek alapján érdemes megpróbálni? Jó eséllyel nem fog gondot okozni?



2021. nov. 14. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes megcsinálnod, nem pedig megpróbálni. Próbálni a ruhát kell. Itt meg döntsd el hogy akarod vagy nem akarod. Belekóstoltál ebbe az egészbe és jól is ment. Nyilván nehezebb lesz de ha akarod akkor megcsinálod. Mindenhol vannak nehézségek. Ha elsőre nem sikerül akkor nem kell feladni hanem csinálni tovább. Kicsit több önbizalom kellene neked.
2021. nov. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatótól is függ, hogy milyen szempontból közelíti meg a tárgyat, de a legtöbbjüknél nem elég az összefüggésekkel, fő irányvonalakkal tisztában lenni, hanem ha tényleg biztosra akarsz menni, akkor szóról-szóra érdemes tudni az anyagot. Nálunk van pl. olyan, aki a saját szavait szereti visszahallani, ha valamit nem pontosan fogalmazol meg, akkor jön a "kérem fejtse, hogy ezt hogyan érti", de általában ilyenkor már nem tudod úgy visszaadni, ahogy ő azt elvárná. Szerintem pont ezért a szak időnként túlságosan is a tűrőképesség és a terhelhetőség feszegetéséről szól, mert a jó jogász ismérve nem feltétlen az, hogy álmából felkeltve is tudja a Ptk.-t. Mivel már van tapasztalatod a jog területén, szerintem akkora meglepetés nem érhet, nem esik mindig megtanulni az egész anyagot, de idővel megszokja az ember. Inkább az az időszak a nehéz, amíg eljutsz addig, hogy nem az anyagmennyiségen és a határidőn stresszelsz, hanem csak leülöd és csinálod.

Nem tudom, hogy IGI-n mennyire vannak "alapozó" töris tárgyak, jogon az egész első év azokról szól, és mivel ezek a szórótárgyak, így ott tényleg az van a legtöbbször, hogy egy eltévesztett szó és vége a vizsgának.

2021. nov. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túlgondolod... jogra olyan emberek járnak az esetek 90%-ban, akik középiskola után vannak. Nekik még ennyi tapasztalatuk sincs az egyetemről, mint neked. Szóval szerintem el tudnád végezni, főleg ha nem szívatós helyre mész.


Jogon is ugyanúgy vizsgáztatnak, igaz nálunk többször leszólta a tanárunk az alapképzéseseket, és sokkal több hibát elnéztek nekik. Ezzel azonban meg nem kell foglalkozni.


Felvételizel, tanulsz, és kész. Ha valami nem sikerül, elmész újra, és már látni fogod, hogy mit rontottál el.


Ennyire nem kell túlgondolni a dolgokat.

2021. nov. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Egyébként meg sokat kell magolni, és nem azért, mert az agyatlan magolást várják vissza, hanem azért, mert másképpen nem tudod kifejezni.


Pl.: Ptk.


3:4. § [A jogi személy létrehozásának szabadsága]

(2) A jogi személy tagjai, illetve alapítói az egymás közötti és a jogi személyhez fűződő viszonyuk, valamint a jogi személy szervezetének és működésének szabályozása során a létesítő okiratban - a (3) bekezdésben foglaltak kivételével - eltérhetnek e törvénynek a jogi személyekre vonatkozó szabályaitól.


Itt rengeteg hallgató elkezd bullshitelni, hogy diszpozitív, és el lehet térni a Ptk-tól. Amit megnézve egyáltalán nem pontos. Ezeket részekre lehet szedni. Pl. kik térhetnek el? (jsz. alapítói, tagjai); "mitől" térhetnek el? A ptk. 3. könyvétől, "egymás közötti és a jogi személyhez fűződő viszonyuk, valamint a jogi személy szervezetének és működésének szabályozása során". Miben lehet az "eltérést megtenni"? létesítő okiratban. Stb. stb. Ezeket kell átlátni, és megtanulni helyesen, akkor nagy gond nem lehet.

2021. nov. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!