32 évesen programozó?

Figyelt kérdés

Gépészmérnök BSc-t végeztem, lassan 10 éve vagyok a szakmában, mint géptervező. Arra kellett rájönnöm, hogy nevetségesek a fizetések. Ha az ember nem akar túl sok projektmenedzsmenttel nyűglődni, jó ha megkap nettó 450-et 10 év tapasztalattal. Ehhez képest egy majdnem pályakezdő is megkap 350-et.

3 lehetőséget látok:

1) Maradok a szakmában, de maszekolok. A pénz átlagban jobb, rugalmasabb, kevesebbet is kell dolgozni, de azért ez egy bizonytalan kenyérkereset

2) Külföld, olyan helyen, ahol elég az angol nyelvtudás

3) Pályaelhagyó leszek és megtanulok programozni


Elsősorban ez utóbbiban kérném a véleményeteket.

Alap szintet tudok programozni, értem a logikáját, amúgy is kockának tartom magam, az agyam is szerintem meg van hozzá.

Kérdés, hogy nem vagyok már ehhez öreg 32 évesen, hogy belevágjak?

Illetve pontosan mit javasoltok, ti hogy kezdenének neki, ha a helyemben lennétek?

Tanfolyam, programtervező MSc valahol levelezőn, vagy keressek céget, ahol hajlandóak esetleg tanítani (bár szerintem ilyen nem nagyon van)?

Megéri? Mit javasoltok?



2021. nov. 17. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Csak a pénzért? Felejtős. De komolyan. Ez qrvaság ezen a szinten és kiégsz benne a faszba, ha csak úgy átmenekülsz egy random szakmába, amiről azt hiszed, hogy arany tojást tojó tyúk lesz.


Tanulni nem vagy öreg, de valószínűleg PLC és hasonló területen lennél keresett elsősorban, nem ott, ahol nulláról indulsz.

2021. nov. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen eredeti ötlet...
2021. nov. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt nem ajánlanám, hogy a nulláról kezdj bele valami újba, de ha mondjuk megtalálnád a módját, hogy egy új ismeret (akár a programozás) ahhoz segítsen hozzá, hogy egy még jobb és eredményesebb gépészmérnök legyél, akkor már jobbak az esélyeid, képzettebb szakemberként pedig magasabb jövedelemre is számíthatsz.
2021. nov. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
Anyukám anno 40 évesen váltott szakmát, végigcsinálta az alap és mastert, majd elhelyezkedett az új szakmájában, és azóta 2x annyit keres mint előtte, neki mindenképp megérte anno váltani. Tavasszal megy nyugdíjba, és ennek a pályamódosításnak hála fog normális nyugdíjat kapni majd.
2021. nov. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#1 Az a baj, hogy már a jelenlegi szakmámban is ki vagyok égve, de az biztos, hogy nagyon közel vagyok hozzá. 😅
2021. nov. 17. 11:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor váltsál. De nem biztos, hogy kezdetben ugyanúgy fogsz tudni keresni, mint most.
2021. nov. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A programtervező MSc-ről tudni kell, hogy nem programozni tanítanak. Hanem feltételezve, hogy tudsz programozni, próbálnak (több-kevesebb sikerrel) átadni felsőbb szintű "tudományos" ismereteket pl. architekturális tervezésről, hálózatok felépítéséről, digitális jelfeldolgozásról, stb.
2021. nov. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!