Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 35 évesen van esélyem kezdő...

35 évesen van esélyem kezdő programozóként?

Figyelt kérdés

Eddig matektanár voltam. Szeretnék végre annyit keresni, hogy ne legyen gond a családomat elvinni külföldi nyaralásra.

Egy éve kezdtem átképezni magam ELTE programtervező BSc esti tagozaton.

Reális választ várok, mert eddig eléggé ellentmondásos infókat kaptam.

Puding próbája az evés, de jó lenne tudni, mire számítsak.



2021. aug. 16. 13:08
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
79%

Ez az előképzettség mindenképp segít, ahogy a BSc is, de gyakorlati tudást nem fog adni.


Így is csak kezdő, junior fizetésre számíthatsz (nettó 250-400 Budapesten), tanárihoz képest feltételezem nagyobb már ez is.


Ideális esetben ~3 év munkatapasztalat után kapsz medior fizetést, és kb 5 év mire senior szintre jutsz, ahol már nettó 800-1.400K fizetés várható, Budapesti multinál.


Külföldre home officeból (ha olyan ágra specializálódsz aminél ez lehetséges, pl weben belül valami) nyilván több.

2021. aug. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
#1: Ez is jóval gyorsabb előrelépési lehetőség, mint más szakmákban.
2021. aug. 16. 13:19
 3/37 anonim ***** válasza:
73%

Itt milyen szintű matematikai ismeretről beszélünk az esetedben? Ha elég penge vagy, akkor szerintem felesleges volt beleállni az proginfoba.


Valami online kurzust csinálhattál volna valami matekosabb témában AI, grafika, és jelentkeztél volna valami állásra.


A matematikai az elég jól jön, ha tényleg jó vagy. A proginfo neve meg régen programtervező matematikus volt, szóval szerintem sok az átfedés feleslegesen.

2021. aug. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
32%

Hülyeségeket beszélnek.

ELTE PTI diplomával simán elkérheted a nettó 300-at és akkor még visszafogott voltam.

Ha a matematikai képességeid jók, akkor 40 éves korodra kereshetsz akár hat-hét kilót is.


a kettes meg végképp full gáz. Köze nincs a valósághoz.

2021. aug. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
74%

#4

Mire gondolsz? :DD

Itt van olyan retardált, aki azt képzeli, hogy egy mély matematikai ismerettel rendelkező személynek egy diplomát kell csinálnia nulláról ,hogy érjen valamit programozóként? :DDDD


A programozókat pont azért szokták megvalógatni egy csomó helyen, hogy legyen megfelelő logikai és matematikai ismerete. Az a jelen esetben valószínűleg van, vagyis nem kellene/ kellett volna nulláról diplomát szerezni.


Röhej, hogy mennyire nincsenek otthon ezekben a kérdésekben az emberek.

2021. aug. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
12%

5:


"Itt van olyan retardált, aki azt képzeli, hogy egy mély matematikai ismerettel rendelkező"


OMG

Hú, de primkó vagy..

2021. aug. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
62%

#6

Igen, a tény kimondása primitévségre utal. :DDD

Mesélj még. :DD

A föld is lapos, ugye? :DDD

2021. aug. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, TF-es, vagy matematikusi diplomával tanítottál?
2021. aug. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
0%
Informatika, fizika és magyar tanári végzettséggel rendelkező munkatársam is van/volt. Az informatikus nem végzett el pluszban semmit és a fizikus sem, a magyar tanár pedig egy három hónapos intenzív kurzust. Diplomát teljesen feleslegesen csinálsz. 3.5 év diploma helyett, fél év alatt biztos, hogy lehetne munkahelyed, és mire a diplomát elvégeznéd 3 éves munkatapasztalatod is.
2021. aug. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
62%
Persze, amennyiben tényleg van ambíciód és affinitásod hozzá. De tanárként gondolom, te magad is tisztában vagy a tanulási folyamatok pszichológiájával. ;) A nagy informatikushiány alatt pedig nem fognak a korod miatt nemet mondani. Egyébként sem vagy még öreg. ;)
2021. aug. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!