Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rettegek az érettségitől. Mit...

Rettegek az érettségitől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Helló ! :)


Jövőre fogok érettségizni, és egyetem a cél (Esti iskola). Viszont alig jut időm a tanulásra, gyakorlásra, mert heti 5 napot dolgozom 11 órában, így még a suliba való bejárás is olyan, hogy vagy összejön, vagy nem. Nagyon félek, hogy nem fogok tudni egy értelmes érettségit írni, amivel később felvesznek.. Sajnos a kiadások vannak, és így még azt sem merem megkockáztatni, hogy váltok, főleg ebben a helyzetben.. Mit csináljak?


2021. dec. 9. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Első körben mindenképp a cél az, hogy meglegyen az érettségid. Ha ez megvan, akkor utána még lesz lehetőséged javítani. Sajnos ez azzal jár, hogy később tudod az egytemet kezdeni, illetve a javító érettségik nem kevés pénzbe kerülnek, viszont ekkor már csak a szükséges tárgyakra tudsz koncentrálni.


Milyen irányba szeretnél továbbhaladni?

2021. dec. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, viszont úgy érzem, mintha az időm vesztegetném.. Emelt történelem kellene, Turizmus lenne a szak. A nyelvvizsga már meg van, szóval legalább azzal nem kell foglalkoznom. Az első évemben szeretnék nappalis lenni, viszont később nyilván mennék levelezőre.
2021. dec. 9. 19:15
 3/5 A kérdező kommentje:
Az idő beosztásom meg már most egy katyvasz.. Szabadnapokon 14:00-ig van időm mindenre, amit akarok azon a napon, onnét pedig tanulás estig..
2021. dec. 9. 19:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Utazás közben kezdj el töri témájú előadásokat, youtube videókat nézni.


Bontsd le a tananyagot kisebb részekre.

Igyekezz a szegmenseket átlátni, és ne akarj túl nagyot harapni egyszerre.



Sőt, ha ilyen sokat dolgozol, én lehet széttolnám az érettségit több évre, ha van ilyenre lehetőség. Az öcsém is két év alatt csinálta meg, munka mellett.


Az elsődleges cél, hogy keress eleget az életben maradáshoz.

Az egyetemen a kutyát nem érdekli hány évesen kezdtél, nekem volt több csoporttársam aki 25-28 éves volt mire elkezdett továbbtanulni.

2021. dec. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Vettem extra könyveket már, plusz nézem egy csatornán is a “vázlatokat”. Ami igazán parás az az, hogy ugye a többire is készülni kell, meglehetősen korlátozott időben. Azt meg nem merem megkockáztatni, hogy csak a duplázásra hajtsak, mert ha nem sikerül jól, akkor ugyan ott vagyok.


Az a baj, hogy ha így elsőre is sikerül, akkor is a 30at fogom súrolni..(De nehéz ezt kimondani..😂) Viszont ami előnyöm az az, hogy van tapasztalatom, viszont előírták a felsőfokú végzettséget az állás betöltéséhez, így kiestem a kosárból..

2021. dec. 10. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!