Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik lehetőséget választanát...

Melyik lehetőséget választanátok és miért?

Figyelt kérdés

Tehát két lehetőség áll előttem. Most vagyok elsőéves egyetemista, de már a jövőt tervezem. Tehát elmehetek MSc képzésre, miután elvégeztem a BSc képzést. Szegeden vagyok gazdaságinformatikus. Vagy letenném az emelt szintű matek érettségit és csinálnék egy nyelvvizsgát, felvételiznék újra a GTK-ra Gazdálkodás és menedzsment szakra. Így elesek az MSc lehetőségétől, mivel a finaszírozott féléveimet túl fogom lépni jelentősen, de lenne két diplomám. Sokkal nem kellene többet tanulnom, mivel a gazdasági tantárgyaim megfeleltethetőek a két kar között.


Szerintetek melyiket érdemesebb választanom, ti hogy döntenétek?


A válaszokat előre is köszönöm:)


2009. okt. 28. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:

én gazd.infót vinném tovább Msc-re...alaposabb lesz ebben a szakmában a tudásod...mivel írod is h.gazd. és men.szak nagyban megfeleltethető a gazd.infónak(ha nem is 100%ig).felesleges mindkettőt elvégezned...


amúgy is szerintem a gazd.infó piacképesebb.bár azt nem tudhatjuk mi lesz akkor,kire végzel..de felesleges 2 alapdiploma,főleg ha ilyen hasonlóak..


szóval az Msc-re szavazok.


amúgy a nyelvvizsga sose árt.azt még leteheted.ha lehet,felsőfokút...

2009. okt. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
kire=mire
2009. okt. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De várj, az állam egy alapszakot és egy mesterképzést finanszíroz, összesen pedig 12 félévet. Vagyis neked 20 év múlva is ott lesz az ingyenes mesterképzésed, de alapszakot csak fizetősön végezhetsz.
2009. okt. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!