Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretném a segítségeteket,...

Szeretném a segítségeteket, hogy hogyan tudnék jobban tanulni?

Figyelt kérdés
8.-os vagyok és nagyon fontos lenne csak valamiért hatalmas mélyrepülésben vagyok. Egész 8. osztályig 4,6 volt az átlagom és most sajnos úgy állok hogy minden fő tantárgyból 3,0 alatt.

2021. dec. 17. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Listamódszer mondattan, intelligencia tárgyak szerint.

Kérdezés tudománya.

Pólya-módszer kiterjesztése.

Mind mapping.

Analizálás és szintetizálás.

2021. dec. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Ne telefonozz tanulás közben!


2. Tarts 30-40 percenként szüneteket!


3. Figyelj órán!


4. Amit a tanár kiemel, mindenképp tanuld meg!


5. Készíts gondolattérképet. (neten utána tudsz nézni, szerintem ez a legjobb)


6. Képzeld el a tanulnivalót!


7. Vedd fel, ahogy felolvasod a szöveget, és hallgasd vissza!


8. Írj vázlatot!


9. Úgy olvass, hogy közben próbáld meg összekötni a meglévő tudásoddal. Például ha a piramisokról olvasol, eszedbe jut, hogy "Ja tényleg ott vannak a Gízai piramisok, Tutanhamon stb.


10. Tanulj kérdésekkel! Ezeket le is írhatod. Főleg a hogyan, miért kérdésekre válaszolj. (tanulókártyákat is csinálhatsz)



Próbáld ki őket! Remélem segítettem. (kitűnő vagyok)


Az a lényeg, hogy próbáld mindig megérteni.

2021. dec. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. dec. 18. 22:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is kb. pont 7-8. osztályban kezdtem el "értelem szerint" tanulni, addig csak magoltam. Nekem az segített, hogy előbb értve elolvastam az anyagot, anélkül, hogy kiemelgettem volna bármit. Utána még egyszer, és a főbb pontokat igyekeztem megtalálni összeföggésben, és bekarikázni/aláhúzni/kijegyzetelni. Ha valamit nem értettem, arra rákerestem neten, vagy rákérdeztem a tanárnál, akár stréberkedésnek vették a többiek, akár nem. Nekem sokat segített a kiemelő filcek használata, illetve a kijegyzetelés. A mind map sem rossz, csak szerintem időigényesebb (mindig kevés volt nekem a lap, mert elég lóbetűkkel írok). Ki kell próbálni mindent, aztán ami neked bejön! Próbálkoznak emberek tanulókártyákkal, de az szerintem borzasztóan körülményes és időigényes, nekem nem jött be. Hajrá!
2021. dec. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. dec. 23. 17:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Jelentkezz a gulágra egészséges fenyítésért.
2022. jan. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!