Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » N.ektek mi vált be amivel...

N.ektek mi vált be amivel rövid időn belül nagy mennyiségű tételt meg tudtatok tanulni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen hiába tanulom a tételeket, másnapra elfelejtem. Sok benne a név, ismeretlen szó és sokszor két tétel között sok a hasonlóság ami miatt összekeverem őket.. Hamarosan vizsga és még rengeteg tételem van, de amíg az egyiket nem tanulom meg, nincs értelme áttérni a másikra.. Valami ötlet?
2021. dec. 19. 13:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is nyugi, ha ideges vagy, az nem segít.


Nem írtad, hogy miből tanulsz, legjobb mindig a saját jegyzeteidből készülni. Én kétféle jegyzetet készítek, egy részleteset és egy rövidítettet, kulcsszavakkat. Elolvasom a tételt, és megpróbálom visszamondani. Elsőre nyilván nem tudok sok mindent, de kapok egy képet arról, hogy hogy állok. Elolvasom a tételt újra, majd megint visszamondom, itt már picit jobban megy. Itt áttérek a rövidített jegyzetre, azt olvasom át, és újra visszamondom. Ezt addig csinálom, amíg a lényeget megtanultam.


Amikor úgy érzem, hogy már kevésbé tudok figyelni, szünetet tartok. Nálam ez úgy néz ki, hogy kb. 25 percenként megállok 5 percre zenét hallgatni. Ha éppen nagyon koncentrálok, akkor ez a 25 perc lehet 45 is, ha meg nagyon nem megy aznap, akkor lehet 15, erőltetni nem jó, mert úgy nem vagy hatékony.


Aludj rendesen, igyál sokat, egyél normálisan, figyelj a vitaminbevételre.


Ha egy tétel kb. megy, akkor térj át a következőre, hogy haladj velük. Én pár naponta átolvasom az addig megtanult tételeket, megpróbálom megint visszamondani, így sokkal jobban rögzül.


Ha nincs már elég időd, akkor priorizálj, koncentrálj a fontos tudnivalókra. Van, aki ilyenkor végig se megy már az összes tételen, de én inkább felületesebben, de mindent átnézek, hogy bármit húzok, egy kettest legalább össze tudjak hozni.

2021. dec. 20. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az ismeretlen szavaknak nézz utána, ha nem tudod pontosan, hogy mit jelent, csak bemagolod, akkor nem fog megmaradni. Nevekre meg ilyesmire próbálj mnemotechnikákat alkalmazni, ezer fajta mnemotechnika van, próbáld ki, hogy nálad melyik válik be.
2021. dec. 20. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!