Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyváltás bérigény...

Munkahelyváltás bérigény frissdiplomásként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrégiben diplomáztam közgazdászként, és kb fél éve dolgozom egy nagyon jónevű multinál pénzügyi területen.

Megkerestek egy hasonló cégtől, hogy dolgoznék-e náluk.

Itt, a gyakorin olvasom, hogy plusz 20-30% alatt ne váltsunk céget.

Jelenleg pályakezdőként 510-et keresek, ez azt jelenti, hogy tudok 600-650 körül kérni, vagy az picit merész lenne fél év tapasztalattal?

A pozícióhoz kell egy ritka harmadik nyelv, amit én elég jól beszélek(ezért is kerestek föl), de a jelenlegi helyemen nem tudom kamatoztatni, adalék még, hogy az angolom is közel C2.


Hálásan köszönök minden jótanácsot!



2021. dec. 6. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Ők kerestek meg és van egy nekik fontos speciális tudásod. Szerintem még többet is kérhetsz. Legfeljebb azt mondják ez sok, de ők akarnak majd alkudozni.
2021. dec. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Fél év tapasztalattal az 510 is elég jó fizetés, én most szeretnék váltani ennyiért közel 7 éves tapasztalttal, igaz nem Budapest, de szintén pénzügyi terület. Esetleg elárulod, hogy konkrétan mit csinálsz?
2021. dec. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1)

Nagyon köszönöm!

2)

Excel táblákat másolok az egyik fileból a másikba, és néha írok hozzá 1-2 függvényt.

2021. dec. 6. 21:56
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Mi a konkrét diplomád?


Olyan szak nincs, hogy “közgazdász”.


Van vagy 12 féle közgazdász szak.

2021. dec. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Komoly szaktudást szerezhettél fél év exceltáblamásolással! Mindenképp emeld az égig a bérigényedet.


Ha kell a ritka harmadik nyelv, akkor az valószínűleg egy SSC pozi, hasonlóan bonyolult feladattal. Vagyis nem a diploma határozza meg a bért, hanem a nyelv. Ennek hiányában nem tudhatjuk, hogy mennyi lenne reális, mindenesetre a 650et így látatlanban is túlzásnak érzem.

2021. dec. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is túlzásnak tartom a br. 600-650 ezret.

A mostani br. 510 ezres fizu is nagyon jó, jóval az átlagfeletti még az SSC szektorban is, könnyen lehet, hogy az új céged az átlag alatt fizet. Egy ritka nyelv kb. 10%-kal nyomja fel a bért, szóval én inkább max br. 550-570 ezres sávot mondanék.

De persze próbálkozhatsz a magasabb sávval ha szerinted az a reális.

2021. dec. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

4)

Két ba-t végeztem egyszerre, egy angol nyelvű nemzetközi gazdálkodást és egy gazdmen-et, a gazdmen-et külföldön, értelemszerűen azt is angolul, illetve voltam még egy évet egy harmadik egyetemen, de ott csak nyelvet tanulni.

Mestert még nem kezdtem el, CFA-ra készülök amolyan hobbi jelleggel, még nincs vizsga céldátum.


5) Köszönöm a választ, a 650-et én is túlzásnak érzem. Az új hely nem ssc, a jelenlegi viszont az, de voltam már több ssc-ben (azt nem számolom bele a fél év tapasztalatba), a jelenlegi nem "olyan" ssc, egész szakmai, az excel másolgatást félig-meddig viccesedve írtam.


6)

Köszönöm a konkrét bérsáv javaslatot, illetve a 10%-os infót, nagyon hasznos!

2021. dec. 7. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!