Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Esti érettségi idei első...

Esti érettségi idei első félévét elszúrtam. Mit tegyek most?

Figyelt kérdés

A tavalyi évemet végigcsináltam sikeresen. Papírt erről nem kaptunk év végén. Remélem az iskolában ennek nyoma van. Az idei évet is elkezdtem, amiket beadtam, jól sikerültek, de nagyon sok mindent nem tudtam beadni és bejárni sem tudtam, munka miatt. Mindent összevetve, ez az év nem kedvezett a tanulásnak. Most a munkahelyemen könnyebb időszak van, a suliban menteném még a menthetőt, de talén már ki is írtak. Ilyenkor mit tehetnék? Ha bemegyek, az első évemről kapok bizonyítványt? Jövőre ujra kezdhetem a következő osztályt? Osztályozó vizsgám tavaly mindenböl volt, remélem, azt nem kell ujra megcsinálni. Két éves, esti érettségi felkészítő.

S.o.s!!

Nem akarom, hogy az első évem kárbavesszen. Eszemben sincs feladni, csak ez egy időszak, ami rosszul jött ki.


Plusz kérdés: mit jelent, hogy Szeptemberi érettségi vizsga?

Lehet választani, hogy Májusban vagy Szeptemberben szeretnék érettségi vizsgát tenni?


2022. febr. 3. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem csináltam soha ilyen esti képzést, de ha tettél osztályozó vizsgákat, arról biztosan kell adniuk valamiféle igazolást, ezt nyugodtan kérd ki az iskolától.

Nem hiszem, hogy szó nélkül kiraktak volna, első körben ezt kérdezd meg, hogy van-e még jogviszonyod. Ha van, akkor nyilván folytathatod ugyanitt a tanulást, ha nincs, vagy beiratkozol újra (ha hagyják), vagy mész máshova.


Érettségi vizsga évente 2x van, májusban és októberben (a májusira februárban, az októberire augusztus-szeptemberben kell jelentkezni) és igen, tulajdonképpen eldöntheted, mikor mennél.

2022. febr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A suliban érdeklődj! Biztos, hogy nem veszik el a tavalyi éved, és még most is csak félév van, próbálkozz.

Amúgy igen, május-június mellett szeptember-októberben is lehet érettségizni.

2022. febr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát, akkor láttok némi esélyt, hogy ha Májusban nem is, de szept, októberben még érettségizhetek? Max. Megbukok és évet ismétlek, de ha mégis sikerülne, legalább nem megy kárba a tanév. 47 évesen azért nem mindegy...
2022. febr. 3. 18:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, nem kötelező májusban menni. Nyilván annyi, hogy ha ősszel mész, figyelj arra, hogy nyáron tényleg tanulj, ne ess ki a ritmusból.
2022. febr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szóval akkor elvileg lehetséges, hogy ha ez az év már offos, akkor szeptemberben felvesznek 12.-be? És folytathatom, ahol abbahagytam?
2022. febr. 4. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!