Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem képezik ki a tanárok...

Miért nem képezik ki a tanárokat az iskolai zaklatások kezelésére?

Figyelt kérdés
Nem új keletű dolog és valós probléma, mégis azt látom, hogy sok tanár nem akar és nem is tud mit kezdeni ezzel. Sok emberrel beszéltem már akit már ért valamilyen zaklatás és a tanárok sose csinálnak semmit, akkor se ha szólnak nekik, bezzeg ha az illető meg meri magát védeni, a tanárok egyből ugranak. Valós a probléma, ha a gyerek nem is lesz öngyilkos, lelki roncs lesz belőle mikor befejezte az iskolát, mégis a szőnyeg alá seprik ezt a problémát.
2022. febr. 4. 13:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Mit tud csinálni egy tanár, amikor semmilyen eszköz nincs a kezében? A zaklatások nagy része nem is derül ki, gyakran online térben megy.
2022. febr. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Elsőnek is nem jogszolgáltatás kéne ebben a maffia államban, hanem jogbiztonság és akkor a tanároknak is lenne mozgásterük.
2022. febr. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
51%

A tanár feladata a tanítás, a nevelés, mint főfeladat a szülő dolga.

Mit tehet a tanár, ha a zaklatás tényét a gyerek nem tudatja vele?

Ha a szülő megy panaszra, akkor ő csak hallomásból tudott eseteket panaszol, amihez társul még az elfogultság is.

Ne akarj pszichológusi szakvizsgát követelni bárki tanártól

.

2022. febr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően rettenetesen kevés pszichológiát tanulnak... Ilyen szempontból hatalmas hiányosságok vannak a rendszerben.
2022. febr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
35%

4. Honnan tudod? Én tanárként végeztem és volt elég pszichológia és a zaklatás is téma volt.

Azért ne akarjunk már egy tanárral több szakot is elvégeztetni.

2022. febr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%

5

Onnan, hogy tanári szakról váltottam pszichológiára, drágaság. Onnan.

2022. febr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%
Közel sem kellene olyan mélységben tanulni a szakos tárgyakat, ahogy a tanárokkal teszik. Abban egyetértek, hogy a tanár tudjon többet annál, mint amit megtanít, de arányaiban nagyobb hangsúlyt kellene fektetni a neveléstani, pszichológiai részre a szakos ismeretekhez képest.
2022. febr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
71%

7-essel egyetértek. Én középiskolai tanárként végeztem, és a tantárgyi ismeret, amelyeket meg kellett tanulnunk aránytalanul sok volt, nagy részük még említés szintjén sem került elő még gimiben sem. Viszont a pszichológia és a pedagógia nagyon kevés volt. Vannak egyébként ilyen tanfolyamok a pszichiátrián, ahova akár tanárok is mehetnének, de általában nem is tudnak róla vagy eszük ágában sincs munkaidőn túl ilyeneken részt venni.

Ennek is megvan a maga pszichológiája. Általában azokat a gyerekeket zaklatják, akik valamilyen módon furcsák, és lehet, hogy pont emiatt a tanár is rossz szemmel néz rájuk. Innentől elég nehéz a tanárnak objektíven végiggondolni, hogy ki volt az áldozat és ki volt az agresszor. Általában csak azt látják, hogy pl. a gyerek hisztizik, kiabál, verekszik. Hogy ennek mi volt az oka, az nem is érdekel senkit. Ha meg panaszkodik a gyerek, akkor az a válasz, hogy nem kell mindenen megsértődni, csak játszottak, stb. Egy idő után meg a gyerek el sem mondja, mert tudja, hogy a tanártól úgysem kap segítséget. Szerintem is ez egy elég valós probléma, de a szőnyeg alá van söpörve. A tanárok nagyon leterheltek, keveset keresnek, stb.

2022. febr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
26%
6. Remélem pszichológusként nem ilyen tahón nyilvánulsz meg. Bár én nem tartom tudománynak, úgyhogy tökmindegy.
2022. febr. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%

9

Ne szard össze magad, agykutatásra, idegtudományra szakosodtam, nem klinikai pszichológiára. Nem mellesleg úgy beszélek munkaidőn kívül, ahogy csak akarok, engem ezzel a hülyeséggel nem zsarol senki.

2022. febr. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!