Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem képezik ki a tanárok...

Miért nem képezik ki a tanárokat az iskolai zaklatások kezelésére?

Figyelt kérdés
Nem új keletű dolog és valós probléma, mégis azt látom, hogy sok tanár nem akar és nem is tud mit kezdeni ezzel. Sok emberrel beszéltem már akit már ért valamilyen zaklatás és a tanárok sose csinálnak semmit, akkor se ha szólnak nekik, bezzeg ha az illető meg meri magát védeni, a tanárok egyből ugranak. Valós a probléma, ha a gyerek nem is lesz öngyilkos, lelki roncs lesz belőle mikor befejezte az iskolát, mégis a szőnyeg alá seprik ezt a problémát.
2022. febr. 4. 13:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
33%
10. KÉTLEM, hogy pszichológus lennél, ha az vagy kár volt a társadalomnak a taníttatásodra áldozni. Agykutató aha, miért nem inkább úrhajós. Szánalom.
2022. febr. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
56%

Nincs eszköze a pedagógusnak. Az iskola, az állam kellene biztosítsa erre a jogi és egyéb hátteret. A tanítóképzésben (nálunk) volt ilyen téma, mert nyilván előfordul a mindennapokban a kiközösítés, antiszociális viselkedés, agresszió stb. A pedagógus nem pszichológus, nem mondhat szakvéleményt, csak javasolhat. Már pl rajzelemzést sem csinálhat, pedig tanultuk. Csak javasolni lehet a szülőknek h vigyék ide-oda a gyereket ha elfogadják a tanácsot (kevesen szokták, mert ugye az ő gyerekük nem "dilinyós).

A legtöbb tanár amúgy meghallgatja ha a gyerekeknek problémájuk van, de eldurvult helyzetben nem tudnak segíteni. Csak rendőrt hívni, családsegítőt hívni vagy kiosztani írásbeli figyelmeztetőt az "elkövetőnek" ami kb semmit nem ér. Igazgató kirúghatja (ha van másik suli aki átveszi míg tanköteles korú).

2022. febr. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan "jogos" felháborodással teszed fel kérdésed, mintha ezt kérdeznéd: "milyen jogon állította 15 percre sarokba a tanár gyerekemet?".
2022. febr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerinted mit kellene tennie a tanárnak? Tapasztalatod szerint vannak-e eszközei a tanárnak hogy eredményesen fellépjen?

Ha te, vagy ismerősöd az elszenvedője az iskolai zaklatásnak, akkor mi lenne az amivel segíthetne a tanár/iskola neked?

2022. febr. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
Sokszor a tanár a legnagyobb zaklató
2022. febr. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nem pszichológiát, hanem büntetéstant, jogfilozófiát kéne tanulniuk. Pl. mi a célja a büntetésnek, kit kell büntetni stb. Mert ők az áldozatot büntetik, ha kap a bully egy balegyenest a szeme alá.
2022. máj. 13. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

12-est hiába pontoztátok le, pedig igaza van.

Egyébként szerintem kéne igenis tanítani a tanároknak, ahogy a 15-ös írta, sokszor a tanártól indul az egész, és még csak észre sem veszik.

Én az ilyenen tudok kiakadni, amikor a gyerekem elmondta a tanárnak, hogy piszkálják, és az volt a válasz, hogy ne árulkodj. Ennek hatására gyakorlatilag már semmit nem mondanak el a tanároknak, mert ők nem akarnak árulkodni. A bullying szakirodalomban az első lépés, hogy el kell tudni választani az árulkodást attól, hogy szól a gyerek, hogy baj van.

"Pl. tanító néni, Józsi azt mondta, hogy a tanár néni egy hülye", na, ez árulkodás. A legtöbb tanár mégis azonnal ugrana rá.

"Tanító néni, Pisti folyton csúfol, hogy büdös vagyok."

Erre mit mond a legtöbb tanár? Jaj, ne árulkodj, jaj, ne vedd komolyan, minek foglalkozol vele, stb. Pedig ez már bullying, és még az elején le kell állítani.

2022. máj. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

17, haha nekem elit iskolában egy magát nagyon elitnek képzelő tanárnő hányást imitalt mikor belelépett a terembe mert állítólag az egyik osztálytársam annyira büdös volt. Én nem emlékszem hogy ennyire rossz lett volna a helyzet. A tanárokkal sokszor ugyanolyan baj van mint a mocskos kolykokkel…

Nekem pl szorongasom van és mikor gimiben új osztályban fel kellett olvasnom valamit hirtelen lefagytam és nem találtam meg a bekezdést, erre az “elit” tanárnő beszól a szorongó gyereknek hogy lassan jár az agyad… ezt kellene szelektálni.

2022. máj. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A tesóm egyik tanára alsóban elmesélte a klasszikus viccet:

"Tanár beír az ellenőrzőbe, hogy büdös a gyerek, mossák meg. Anyuka visszaír, hogy nem szagolgatni, tanítani."

Csak éppen nevesítve, és a tesóm nevével. Mindenki nevetett, a tanár meg elégedett volt magával, a tesóm teljesen meg volt semmisülve. Anyu eléggé dühöngött otthon, de végül nem ment be a suliba, azt hiszem én bemennék, de ráborítanám az asztalt. Egy ilyen humor Harold öreg bácsika volt, aki mindig ilyen ócska vicceket mesélt az órán, és halvány fogalma sem volt róla, hogy amit csinál az mennyire sértő. Hát neki igencsak kellett volna valami érzékenyítés.

2022. máj. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
19. Büdösnek lenni szabad, leírni nem? Borogasd otthon az asztalt két fürdés között.
2022. máj. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!