Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szülők, ti mit tennétek ha a...

Szülők, ti mit tennétek ha a ti gyereketeket zaklatnák az iskolában?

Figyelt kérdés
Ha a gyereketeket zaklatnák, szekálnák az iskolában, egy vagy több másik gyerek, és hiába szól a tanároknak, ők semmit sem tesznek.
2022. febr. 19. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én átvinném egy másik iskolába. Beszélhetnék én a tanárokkal, meg az igazgatóval, de ha ennyire nem érdekli őket akkor én nem érek semmit. A gyereknek ez sehogy sem lesz jó, inkább kivenném ebből a környezetből.
2022. febr. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Beszélnék a tanárokkal. Megpróbálnék keresni egy másik iskolát, és megvizsgáltatnám autizmus gyanújával- bár ezt egyébként is előbb-utóbb meg kellene tennem, hiszen mivel aspergeres vagyok, azért örökölhette tőlem. Lehet, hogy egyéni tanrendet intéznék számára. Ha kell, akkor a terápiát is meg kell kapnia.
2022. febr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Itt elsősorban a többi szülővel való kapcsolatfelvétel tudná a problémát érdemben orvosolni. Ha erre nincs lehetőség, vagy a többi szülő nem nyitott a dologra („az én kicsi szívem tökéletes, soha nem bántana senkit ok nélkül”-alapon), akkor csak az iskolaváltás marad. Vagy végigszenvedi az iskolát a ballagásig, mint ahogyan a nagy többség teszi.
2022. febr. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalatom az volt (mindenhol kiközösítve voltam, egyrészt a sok betegségem, másrészt a jó tanulmányi eredményeim miatt), hogy a tanárok nem tudnak és nem is akarnak semmit tenni. Az osztályfőnöknek lenne a dolga, de legtöbb esetben osztályfőnöknek sokan alkalmatlanok. Várd meg az év végét, mert félévkor annyira nem jó váltani, és vidd el a gyereked. Egyáltalán nem éri meg szenvedni, mert magamon látom, hogy az életem rámegy a sok tahó okozta önbizalomhiányomra. A pszichológus kétélű dolog, mivel sokan a fogyatékosokkal, mentális betegekkel kötik össze őket. Ha nem régóta áll ez fenn, akkor még év végéig nem fog kapni annyi sérelmet, hogy megérje. A szülői kapcsolatfelvétel azért rossz ötlet, mert ennek hatására mégjobban rá fognak szállni a gyerekre, csak más módon. Vannak esetek, amikor vagy tűrni vagy menekülni lehet csak, de a tűréssel nem oldunk meg semmit, menekülni meg lehet.
2022. febr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Nokedlit szaggatnék az érintett hülyegyerekekből, persze menekülni lehet de máshol szerintetek jobb lesz a helyzet?


Még mikor általánosba jártam egy cigány gyerek a haveromat megütötte, majd a kigyúrt bátyja bement a suliba és négyszemközt megmondta neki, ha még egyszer bántani meri.. na azóta kerülte és soha nemvolt probléma. Na most akkor mi a hatásos megoldás, futunk inkább?

2022. febr. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akinek nincs kigyúrt bátyja, annak ez nem opció, és egyébként a te haverod sem maga oldotta meg a saját problémáját, hanem a testvére sietett a segítségére :) Haverodnál ráadásul egy gyerek kötekedett csak az elmondásod alapján, nem egy osztályszintű kiközösítés áldozata volt több ember által, úgyhogy ez egyáltalán nem jön ide a kérdéshez. Plusz a dolog rosszabbul is elsülhetett volna, ha másnap meg a cigány gyerek családja jelenik meg, hogy őt ne fenyegessék, a végén még egy tömegverekedés lehetett volna... Meg a haverodnak ott volt a barátja, azaz te. De amikor ilyen kérdések kerülnek kiírásra, ott sokszor egyáltalán nincs kihez szólnia a kiközösített gyereknek, nincs barátja, akivel ketten ellennének. Amikor meg egész nap az ember a hét öt napjából nem tud senkivel sem beszélgetni, az szintén elég depresszióssá teszi az embert. Nem lehet sajnos minden helyzetet megoldani tanári segítség nélkül, főleg a mai tanárokkal, szenvedni meg nem érdemes.
2022. febr. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, és igen, máshol jobb lehet. Meg kell próbálni, ha nem próbálják meg nem tudhatják. Nekem egy volt kiközösített osztálytársam az új osztályában abszolút megtalálta önmagát. Ő első-második osztályban volt osztálytárs, harmadik osztályra ment el, és tök feleslegesen ment 2 évig majdnem minden nap sírva haza.
2022. febr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk nálam fordítva volt. 5. osztályig rengeteg haverom volt az osztályban. Átmentem egy "elit" suliba a városba mert már túl sok volt a cigány, gondoltam ott legalább nagyobb lesz a biztonság. Hát 3 éven keresztül alig szóltam valakihez. Szegény osztályfőnök próbált segíteni dehát undorodtam az egész közösségtől. Vissza akartam menni a régi sulimba a haverokhoz.
2022. febr. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!