Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen volt az első vezetés...

Milyen volt az első vezetés órátok?

Figyelt kérdés

Nemsokára megyek vezetni. Elég régóta vártam már, hogy mehessek, de most mégis nagyon izgulok/ szorongok miatta.


Tudom, hogy tanulni megyek oda, de mégis félek, hogy nem fog jól menni, nem lesz megértő az oktatóm, ilyenek.


Úgyhogy érdekelne, hogy kinek milyen volt/ hogy ment az első órája.



2022. febr. 22. 16:28
 1/7 anonim válasza:

Egy mórgos öreg volt az oktatom, még a feje is olyan volt mint egy varacskos disznóé. Jogsi nélkül talán ha vezettem pár kilométert, totál kezdő voltam.

Én is nagyon izgultam, rögtön azt akarta hogy menjek a 3 településnyire található oktató pályára, főúton kezdtem. Kérdeztem, hogy nem e lehetne egy parkolóban vagy oktató pályán kezdeni. Azt mondta valahol elkell kezdeni, Rajt! Vagy a fejét fogta vagy mondta fenthangon. Lefulladtam pár helyen, az ügyetlenkedés nem zavarta, de a forgalomban való szereplésem annál inkább. Kapaszkodtam a kormányba rendesen:) Nem tudtam a forgalomra figyelni menetközben, mert a technikai dolgok lekötötték a figyelmemet. Mindenki úgy kerülgetett mint a bolyát. Viszont az alapokba gyorsan beletanul az ember, az oktató stílusa ellenére jól megtanított a gyakorlat logikai alapjaira. Nem tűrt el semmit, csöndben várt a hibára aztán mondta a magáét és vörösödött a feje. Aztán a kővetkező kb 2 évben tanultam meg normálisan vezetni. Gáz leszel, a forgalom türelmetlen lesz körülötted, ne foglalkozz vele! megvárnak, muszáj nekik, szóval csak próbáld nyugodtan.

Az első pár órában pont az izgalom fogja elvonni a figyelmedet.

Tanuló vagy. Sok sikert!

2022. febr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kivitt egy aszfaltos placcra, 30 perc alatt megmutatta a kuplungot, váltást. Mentünk kb 20 kört aztán kimentünk a forgalomba.
2022. febr. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szép volt, jó volt, viszont nekem kéz órám volt elsőre a rutinpályán.

Az oktatóm nagyon sokat tanít és általa kezdem kapisgálni a vezetést... előtte autót soha nem vezettem.

És ez is kéne hogy normális legyen, erre vannak az autósiskolák, majd megtanítanak.

Én már a 20. órám körül járok, de még mindig izgulok minden egyes óra előtt.



Lesznek olyan napok, amikor nem megy olyan jól, kicsit nehezebben koncentrálsz az órára. De szépen bele lehet rázódni.


És igen, van rá lehetőség,hogy nem jó oktatóhoz kerülsz. De eh relatív, kinek mi a jó...

Csak sok múlik rajta is.


Sok sikert az első órához, szívesen hallanám az élménybeszámolódat majd

2022. febr. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Megvolt az első órám. Az oktató kivitt a városból, ott átültem én a kormányhoz.

Még sose vezettem előtte, ezért beszólt az oktatóm, hogy az elindulás-megállást már be kellett volna gyakorolnom otthon, nem ott megtanulni.

Úgyhogy ezeket csinálgattam, meg váltást kettesbe, ilyenek.


Nagyon izgultam és ez látszott is rajtam, de a végére azért már kezdett jobban menni, viszont ez elbizonytalanított, hogy azt mondta, h már tudni kéne rendesen kezelni a kuplungot meg a gázt, így most kicsit lemaradva érzem magam.

2022. febr. 25. 11:17
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nemnem, hékás! Te fizeted az órát, és igazából illegális is lenne a dolog, ha jogsi nélkül már tudnál vezetni. Most azért van az oktatód,hogy tanítson. Honnan is kellett volna tudnod hogy kell elindulni, megállni? Nem mindenki megy az erdőbe száguldozni. Sőt. Ezeket is tanítani kell.

Írt valami e-mailt óra előtt,hogy gyakorold ezeket?🤔

Nem, szóval ennyit erről.


Nem valami jó kezdet, remélem nem lesznek rosszabb húzásai, te tényleg kezdő tanuló vagy, nulla tapasztalattal,nem ezt érdemled. Megint más az, aki berögzött rossz szokásokkal már tud vezetni, és úgy megy jogsit szerezni.


Én se tudtam semmit, nekem mindent jól elmagyarázott az oktatóm.


Ha úgy van, van lehetőség oktatót váltani...


Mert ő azért van,hogy tanítson. Nem otthon gyakorolt tudásért fizetsz :)


Sok sikert, és ügyesen a következő órán, fel a fejjel és ne hagyd mindenáron magad!

Én itt leszek, és szívesen meghallgatlak, ha van valami...vagy hogy milyen a következő óra

2022. febr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok. Szerintem pont kifogtál egy arrogáns seggfejet. Én szólnék az autósiskolának hogy másnál akarok tanulni, mielőtt túl sok pénzed rámenne.
2022. febr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát ez szerintem se valami jó jel...

EGYETLEN alkalom után mégis hogyan várhat el tökéletes pedálkezelést egy olyan tanulótól, aki életében nem ült még a kormány mögött? Nem, nincs olyan, hogy te ezt meg azt kötelezően meg kell tanuld otthon, sutyiban. Nem is engedném a gyerekemnek, hogy előre kontárkodjon, erre való az oktató, hogy rendesen megtanítsa, na meg lehet szemétnek gondolni, de a kocsija is, míg az enyémet nem óhajtom szétcseszni azért, mert ő félti a sajátját, aminek a használatáért nem keveset fizet a tanuló vagy épp lusta oktatni.

A 10. óra után meg majd beszól, hogy miért nem vagy még vizsgára kész vagy mi lesz?

Mindesetre persze ne írjuk le teljesen egy alkalom után, de légy résen. Nem vagy köteles mindent eltűrni.

2022. márc. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!