Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ott akarom hagyni az egyetemet...

Ott akarom hagyni az egyetemet, de nem tudom mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Ez lesz a 2. évem és egy csomó tárgyból már megbuktam és alig van teljesített kreditem. Programtervezőire járok, de már a programozást is megutáltam, semmi kedvem csinálni. Csakhogy idén nyáron leszek 22 éves, nincs semmi szakmám, csak egy érettségim és egy középfokú angolom.


Eddig azt hittem ezt akarom csinálni, de már beláttam hogy ez nem pont olyan amire számítottam. Nézegettem OKJ képzéseket, de mindegyikről azt olvastam hogy csak papír és normális munkát nem lehet vele szerezni.

Már csak az alja munka maradt nekem, ahova semmi sem kell?



2022. febr. 23. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Hát ha nem megy az elméleti munka akkor válassz olyat ami gyakorlat. Tanulj szakmát pl: kőműves, festő, asztalos, szerelő. ezek mind hiányszakmák, és jól keresnek. Sőt kisebb vállalkozások is kiépíthetőek később belőlük tapasztalattal.
2022. febr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
64%

Ne hagyd ott. Ha föl kell zárkóznod, akkor passziváltasd magad, keress magántanárt matekhoz vagy programozáshoz, amely tárgyak nem mennek. Kérj segítséget egyetemen is tanároktól vagy évfolyamtársaktól. Nem tudom voltál-e már, de ha elmész fizikai munkába, értékelni fogod a programozást, talán a matekot is. És nemcsak programozni lehet ilyen diplomával, hanem rengeteg IT-s vagy akár azon kívüli területen is dolgozhatsz.

Semmilyen szakma nem olyan, amit elsőre az ember elképzel és évekig kell csinálni, mire megszereted és meglátod a szépségeit. Ha meg olyan peches személyiség vagy, hogy semmi se tud nagyon motiválni, akkor pláne érdemes ennél maradni, mert fizetésben, rugalmasságban, távmunka lehetőségekben nincs jobb terület.

Én abbahagytam 2009-ben és megbántam. Azóta valamit könnyítettek is rajta és nem morzsolódnak le annyian (ELTE). Kell lennie az egyetemen valamilyen karriertanácsadónak vagy akár pszichológiai tanácsadásnak is, oda menj el, mielőtt döntenél.

2022. márc. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hiába mondod ezt utolsó, van akinek egyszerűen nem fekszik a programozás. Nem szereti csinálni
2022. márc. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pontosan harmadik. Sajnos ha már megfogalmazódott benne a gondolat hogy váltana felesleges benne maradni egy szakmában ami nem tetszik. Diploma nélkül is meg lehet élni, sőt. Viszont azt nem írta a kérdező ezen kívül még mi érdekelné. Így nehéz neki tanácsot adni, hova váltson mi érné meg, vagy egyáltalán miket nézett, ami szerinte nem.
2022. márc. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen nehéz, rengeteg szakma van. Én most néztem épp nem rég, hogy van olyan szakma, hogy optometrista. És elgondoltam, hogy ez nekem lehet hogy tetszene. A gimiben csak azt hallod mindig hogy: orvosi, jogász, tanár, vegyész, gyógyszerész.
2022. márc. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És informatikus, mérnök
2022. márc. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kitartást, sokunk küzd ugyanezzel a problémával. Nem vagy egyedül.
2022. márc. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!