Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek az életemmel?...

Mihez kezdjek az életemmel? Otthagyjam az egyetemet?

Figyelt kérdés
Most kezdtem az egyetemet egy mérnök szakon. Nagyon fárasztó, és stresszelek a zh-k és a vizsgák miatt. Ott tartok hogy majdnem 20 éves vagyok és még mindig nem tudom mihez kezdjek az életemmel, hogy mit dolgozzak a hátralévő életemben. Mérnökként jó eséllyel el tudnék helyezkedni, de nem tudom mennyire fogom bírni az egyetemet. Ha otthagynám az egyetemet, akkor ácsnak tanulnék, mert érdekel egy kicsit, és már dolgoztam ácsok mellett segédmunkásként, és jól el lehet vele helyezkedni, mert hiányszakma. Az 1. félévben ingyen otthagyhatom az egyetemet, tehát addig kell eldöntenem, hogy maradok és végig csinálom, vagy otthagyom. De, ha otthagynám akkor később lehet, hogy megbánnám, mert a szüleim nagyon támogattak abban, hogy egyetemre menjek, és azt sem akarom, hogy csalódjanak bennem.

2018. szept. 24. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

minden kezdet nehéz....ne az elkeseredettség alapján dönts!


Adjál bele anyait-apait.....és vizsgaidőszak után mikor látod hogy állsz akkor ülj le és dönts, hogy akarod-e ezt az egészet vagy sem!

2018. szept. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, én 21 évesen sem tudom biztosra, hogy mit akarok csinálni a jövőben.:))
2018. szept. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még várj egy kicsit, nézd meg, hogy megy-e; ha érdekel. De ha nem érdekel, akkor meg ne erőltessed, mások kívánságára; hanem csak magad miatt csinálj ilyen tanulmányi bármit is. Ha pl az ács egyértelműen 100X jobban csábít, akkor lehet érdemes lesz később váltanod; de lehet egyetem után még visszatérhetsz az ácssághoz, csak mikor kezded el a zéletedet; 40évig amiben el tudnád képzelni magad, olyat kezdj; de lehet menet közben még dolgozás mellett esetleg hétvégi képzésen ha van kitanulhatod az ácsságot, vagy nemtom.
2018. szept. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%
*szal,ha érdekel, fuss neki,ha nem akkor hagyjad; csakis saját magad miatt.!
2018. szept. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudom ez nem segít, de kb 5 szak után, 25 évesen, én sem tudom, hogy mit kezdjek az életemmel. :D

Szóval ezzel a problémával nagyon nem vagy egyedül. Próbálgass, amíg van lehetőséged.

2018. szept. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló cipőben járok, szerintem ezt a félévet told le, ha jól sikerül, ha nem. Ha nem tetszik, válts, februárban tudsz új képzésekre jelentkezni, gondolj erre, hogy nem az életed múlik ezen a szakon, így nem érdemes stresszelni :).
2018. szept. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazán érdekel az, amit tanulsz, akkor ne aggódj. Én is most kezdtem az egyetemet, félek, hogy fogom bírni, de engem motivál az, hogy elhivatott vagyok.
2018. szept. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel kicsit is, amit tanulsz, akkor várj még. Próbáld ki az első vizsgaidőszakot (de ne csak úgy ímmel-ámmal, hogy áh, úgyis otthagyom, ha nem megy, hanem tényleg tanulj), és utána döntsd el, hogy tudnád-e ezt csinálni még 5-6+ féléven keresztül.
2018. szept. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!