Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megmondjam a PhD témavezetőmne...

Megmondjam a PhD témavezetőmnek, hogy elment a motivációm, de valahogy be akarom fejezni?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék a kutató-oktatói pályán dolgozni. Már nem tudom elképzelni, hogy ezzel foglalkozzak.Viszont be szeretném fejezni a PhD-t, csak ìgy nagyon nehéz lesz. Most lesz a komplex vizsgám. A kötelező konferenciáim megvannak, kitaláltam a témát, de még egyáltalán nem kutattam, a Covid alatt nem tudtam kitalálni olyasmit, amit a helyzet ellenére csinálni tudtam volna. Így garantáltan nem végzek 4 év alatt.


Az előző félévben nagyon kiborítottam a környezetem ezzel, teljesen depressziós lettem attól, hogy csalódtam magamban. Most sem vagyok jól az a helyzet.


Gondoltam rá, hogy pszichológushoz kellene járnom, de az ösztöndíjból erre nem futja és igazából nem tudná megmásítani azt a döntésem, hogy nagyon nem akarom ezt az egészet.


Alapesetben valószínűleg jobban járnék, ha kilépnék, de mivel elkezdtem, szeretném már befejezni. Tudom, hogy semmilyen előnnyel nem járna más jellegű munkahelyeken a cim, mert Magyarországon egy PhD végzettségért nem igazán jár plusz fizetés, mert nem kell a munka elvégzésére.


Én szeretnék őszinte lenni a témavezetőmmel, de azért elég ciki az ilyesmit bevallani,úgy gondolom. Csak közben meg neki kellemetlen, amiért nem vagyok motivált, nem haladok stb., mert azért szeretné, ha dolgoznék rendesen. De úgy érzem, fair lenne vele szemben, ha tudná, hogy nagyon nem érzem jól magam jelenleg, viszont feladni nem szeretném.


Mit gondoltok?



2022. febr. 24. 19:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen mélyponton rengetegen átmennek. Én is átmentem ezen, teljesen elveszítettem a motivációmat, elmentem teljesen mást dolgozni, évekig kallódtam. De egyszer összeszedtem magamat, elvégeztem a Udemyn egy "hogyan írjunk disszertációt 6 hónap alatt" kurzust, és tényleg megírtam! Soha nem gondoltam volna, hogy egyszer készen leszek. És utána még meg is védtem.


Neked is ezt javaslom! Ne add fel! Egyáltalán nem szükséges akadémiai karriert folytatnod, ha doktorálsz, sőt egyáltalán nincs is annyi egyetemi hely, mint amennyi doktorandusz...


A témavezetőddel felesleges szerintem most beszélni, koncentrálj az előtted lévő komplex vizsgára, azt csináld meg nagyon jól, utána meg állj neki a kutatásnak.


Szívesen adok pszichológiai tippeket is, hogyan lehet ezt fegyelmezetten végigtolni.

2022. febr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kicsit késve válaszolok, de most sikerült beszélnem a témavezetőmmel (semmi személyeset). Azt mondta jövő hétre találjak ki valami konkrétabbat, mert nem hiszi, hogy átengednek a komplex vizsgán 0 kutatással, nem lesz elég az, hogy szakirodalmakat olvastam. Az ötleteimet nem támogatta. Nagyon el vagyok keseredve. :( Előző félévben még megcsinálhattam volna amit most akartam (előtte Covid miatt nem lehetett), de egy csomó plusz dolgot kellett csinálnom, ami miatt nem ment. Azt mondta a témavezetőm, hogy erre most már nem lesz idő, valami mást kell kitaláljak.


Csak ez így egy hatalmas bénaság lesz, és nem a summa cum laude a célom, de ez nagyon messze lesz attól. Már a puszta gondolattól ég a pofám az a helyzet.

2022. márc. 9. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!