Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mivel vegyem rá...

Szerintetek mivel vegyem rá magam a tanulásra? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval az van, hogy egyszerűen nem bírom rávenni magam a tanulásra. Nagyon akarom, nem szeretnék rossz jegyet, de nem bírom magam rávenni. Mindig elmegy a figyelmem, és 2 óra múlva rajtakapom magam, hogy már 9 óra, és még majdnem egy egész fejezetet meg kell tanulnom, és el kezdek stresszelni, hogy úristen mi lesz holnap, meg ilyenek. Már sok mindent próbáltam, mondjuk minden fejezet végénél egy csoki: nem működött. 40 percenként 15 perc szünet: nem működött. Mondjuk egy kis mozgás előtte, az sem. Valami jó módszer végre jól jönne. Hogy mondjuk felfrissülnék, és megjönne a kedvem. Energiaitalokat, meg ilyeneket légyszi ne írjatok. Előre is köszi a segítséget, bármi segíthet, csak kell egy nekem hatásos módszer :)

2022. márc. 8. 22:11
 1/8 anonim válasza:
0%

Leírnád, hogy 15L / 17F / 19F / 21L !!!

ty

2022. márc. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Iktasd ki azokat a dolgokat amik elvonják a figyelmed. Telefon legyen kikapcsolva, olyan helységbe menj be ahol nincsen számítógép vagy egyéb olyan dolog ami elvonhatná a figyelmed (te tudod, hogy mi az). Nekem segít, ha hangosan olvasom a tananyagot, próbáld ki, hátha neked is működik.
2022. márc. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elszántság kérdése az egész... sajnos nincs olyan módszer, hogy koppints kettőt a fejedre, igyál meg egy pohár vizet és már megy is.
2022. márc. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Nekem az segít, ha olyan helyen vagyok ahol más is tanul. Kollégium, könyvtár, stb.


Covid alatt ezt a study with me videók biztosítják.


Ja és igen, tudom hogy nem akartad hallani, de 14 éves korom óta kávézom, az is segít.

2022. márc. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Ha és még valami, amint hazaérsz, öltözz át, egyél, és állj neki tanulni, házit írni.
2022. márc. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%

#4.) Nem az ébrenléttel van a baj 4-es !!!

🚫 HANEM AZ akarattal !

⛔️ Kérlek ne mondjunk neki OMEGA-LUL-HÜLYESÉGEKET...

2022. márc. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
50%
Menj ki sétálj és közben mond magadnak hangosan mond az anyagot. Lehetőleg valahova ahol nincs sok ember, mert az elég kínos lehet.
2022. márc. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#1 14/L

#2 köszi a tippet, az egyetlen gond, hogy sokszor kell a tanuláshoz a számítógép, viszont jó ötlet, koszi :)

#3 értem, hogy elszántság kell legfőképpen, de én tippeket kértem, ami segíti a tanulást, ebből a szempontból a válaszod nem segítőkész.

#4 köszi az első tippeket, én imádom a kávét már most, de nagyon ritkán iszom a függőség elkerülése miatt, és főleg akkor, amikor nagyon keveset alszok, de köszi :)

#5 köszi a tippet, de már alapból nehéz kiválasztanom reggelre a ruhát, így az átöltözést kihagynám, de amúgy nagyon jó ötlet, köszi :)

#6 köszi, de igazából tisztában vagyok azzal, hogy mi hülyeség szerintem, és mi nem, és szerintem 4es nem adott rossz tippet, a koffein felpörget, így tanulásra is lehet jó

#7 köszi a tippet, nem messze van egy játszótér, ahova nem sok ember jár, nagyon szép hely, oda szoktam menni kikapcsolódni is, úgyhogy lehet kimegyek oda tanulni is, jó ötlet, még egyszer köszi :)

2022. ápr. 5. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!