Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tovább ha otthagynám...

Hogyan tovább ha otthagynám az egyetemet?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemi hallgató vagyok és 2 évnyi szenvedés után közel állok ahhoz, hogy otthagyjam az egyetemet.

Egyre nagyobb meggyőződésem az, hogy az egyetem manapság egy divat és emiatt sokan bele sem gondolnak, hogy a tovább tanulás nem nekik való.

Úgy gondolom én ebben a cipőben járok, eljutottam idáig és nem visz tovább az agyam, egyik tantárgyat bukom a másik után.

Talán túl nehéz szakot választottam anno.(járműmérnöki)

Felvetődött bennem a gondolat, hogy otthagyjam az egészet és inkább elvégezzek egy szakmát. Tapasztalataim alapján egy a szakmájában jeleskedő és keresett szakember többet kereshet mint egy mérnök.


Érzelmi szempontból nagyon megviselne, mert csalódás lenne ez magamnak is és a családomnak is. Valamint szégyenlném magam ha belegondolok, hogy mennyi idő és pénz elment erre.

Félek attól, hogy diploma nélkül nem lehetnék sikeres ember (a diplomaszerzés lehetetlennek tűnik)


Tudnátok írni pár gondolatot, tanácsot? Köszönöm.



2022. ápr. 16. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Nem igaz, hogy csak a diploma boldogít.Ha beláttad. hogy ez a szak neked magas, akkor inkább legyél egy jó szakmunkás. Lehetsz a szakmádban sikeres és később még újra tanulhatsz egyetemen. Hagyni kellene már ezt az egyetem fétist.
2022. ápr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
Nem a diploma tesz jó emberré. Az szerintem nagyonb csalódás lenne a szüleidnek hogy mondjuk egy négy éves egyetemet, 7 év alatt végzel el, mert annyira nincs motivációd és bukdácsolsz. A legjobb amit tehetsz az, hogy kiiratkozol. Mivel a kiiratkozás esetében csak az első félév ingyenes ezért lehet hogy a maradék három félév tandíját ki kell fizetned, ha államin vagy akkor is, ennek nézz utána, nálunk így van. Ha ennyire nem megy, a következő félévet ne várd meg, még ebben a félévben teljesítsd a minimumot, hogy ne kerülj át fizetősre. Utána ballagj be a to-ra és kérdezd meg mi ennek a menete.
2022. ápr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Ha ekkora tehernek érzed az egyetemet, akkor passziváltass 1-2 félévet (többet nem engednek egymás után), pihenj és gondold át a lehetőségeidet. Vannak 1 év alatt elvégezhető szakmák, hátha azokból sikerül egyet választanod. 1 év után jobban átlátod a dolgokat, és a „pihenés” után talán könnyebb lesz elvégezni az egyetemet is.
2022. ápr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
Szerinted kétféle ember van: sikeres és sikertelen, más szavakkal mondva ugyanezeket diplomás és nem diplomás? A saját szándékaid vezéreljenek, ne az attól való félelmed, hogy mások hogy ítélnek meg téged.
2022. ápr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
BME? Ha az túl sok, jelentkezz át egy másik egyetemre, akár vidékire is.
2022. ápr. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!