Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tippeket, tanácsokat...

Milyen tippeket, tanácsokat tudtok adni emelt töri szóbeli felkészülésre?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek és nem tudom, hogyan is kéne átnézni szóbelire a tételeket. Vettem egy könyvet, meg most az írásbelire is részletesen átnéztem a dolgokat, de a módszert a szóbeli felkészülésre nem tudom és már nemsokára el kéne kezdeni (persze csak az írásbelik után, de az is nagyon itt van már). Aki most érettségizik az, hogy tervezi, aki meg már lerakta, hogy tanult?

Előre is köszi a válaszokat!



2022. ápr. 19. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én idén érettségizek, így mondhatni nem vagyok sokkal előrébb :)

Egyelőre úgy látom, hogy az írásbelire való felkészülés részben lefedi a szóbelit is. Így ha arra készültél az már félsiker. Azt ajánlom, hogy kifejezetten a szóbelire csak az írásbelit követően kezdj el készülni.


Középszinten: Minden suliban ki kell, hogy adják előre a tematikát, ami ha jól tudom olyan 20-22 témát tartalmaz.


Itt egy link, hogy nagyjából mire számíthatsz az éles vizsgán.

[link]


Emelt: Előre kiadták a 30 tételt.

[link]


Remélem segítettem!

2022. ápr. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1.Akármilyen tételt húzol mindig legyen egy bevezetőd, hogy melyik század, hol vagyunk (hely). Tehát azonosítsd be.

2.Sorban haladj a források alapján, lehetőleg ne összevissza.

3. Sztem a grafikonos tételekre érdemes vmi elemző könyv alapján is készülni.

4. A forrást és az adott kérdéskört nézd meg alaposan amit kaptál, nehogy pusztán a forrás alapján más vele vidd a sztorit.

5. Egy egy tételen belül írj ki magadnak több résztémát, ami szóba jöhet és ahhoz kulcsszavakat, sztem ezek alapján dolgozd ki.

6.Térképet használd!

7.Használd a készüléshez a youtubeot, mivel sok mindent felraktak a vírus alatt.

2022. ápr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2022. ápr. 24. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!