Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Elvette az...

Mit tehetnék? Elvette az életkedvemet

Figyelt kérdés

Nos 16 vagyok, és úgy döntöttem, hogy leteszem a jogosítványom jövőre....

el is kezdtem spórolni, és majdnem meg is van rá a pénzem:)

egy a hiba... én mozgáskorlátozott vagyok, és a doktornő azt mondta, hogy 1. fokú jogosítványra ő nem ad engedélyt....

na itt teljesen összetörtem, mert minden álmom eztvolt, hogy autót vezethessek.

azt mondta, csak maximum olyat, ami nem megy főútvonalra, és max 50km/h-val megy....

és a gáz-fékkar kézzel húzós.

autó váltó stb....

de mit tehetnék?:S


2010. szept. 16. 23:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az életkedvedet elvette, de talán az életedet mentette meg. Erre gondolj! A doki a te érdekedet nézi elsősorban, amikor dönt.
2010. szept. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

rendes autóban is van olyan amiben a gáz-fék kézzel megy, és megy 150-et is, autópályán is, nem hogy főútvonalon, szóval ezt benézte.

nem para, csak értelemszerűen drágább az átalakított kocsi.

2010. szept. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
menő moci?kiskapu?:)
2010. szept. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gondolkozz egy kicsit! Abból, amit írtál, arra következtetek, hogy a lábaidat nem tudod használni. Vagyis ahol a többiek használni tudnak két lábat és két kezet, ott neked mindössze a két kezed van. Az autóvezetésben gyakran adódnak vészhelyzetek, sok a száguldó, összevissza előzgető idióta az utakon, hogyan tudnád pl. megoldani, hogy hirtelen kormányozz és fékezz egyszerre? Az orvos csak védeni akar téged is, meg azokat is, akikkel esetleg összeütköznél. Ezer jó dolog van még az életben, én nem vagyok mozgássérült, mégis nagyon ritkán vezetek. Te is találsz majd magadnak más szenvedélyt. Az embernek tisztelni kell a saját korlátait.
2010. szept. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miben nyilvánul meg a mozgáskorlátozottságod? Melyik végtagodat nem tudod vagy csak korlátozottan tudod használni?

Szerintem, ha Te úgy gondoltad, hogy megtanulsz vezetni, akkor van fogalmad a vezetésről.

Automata váltós autónál elég az egyik láb. Ha egyik kezed jól mozog, a másik is valamennyire, akkor is van lehetőség, átszerelni, átkötni egy oldalra az indexet stb.

Melyik orvos mondta, hogy nem ad engedélyt, a háziorvosod?

Menj el szakorvoshoz (mozgásszervi) és tőle kérj véleményt. Nem értem, még támogatás is adható mozgáskorlátozottaknak autóvásárlásra utalvány formájában.

Mondjuk azt nem hiszem, hogy egy 16 évesnek adják rögtön (inkább olyannak, aki már régóta vár autóra+szoc. helyzet). Így látatlanba nehéz, de szerintem, ha te így érzed, akkor tényleg tegyél meg mindent, keress fel több orvost.

2010. szept. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

egyébként, tudom mozgatni a két lába, két kezem, annyi a baj, hogy gyengébben. de vezettem már autót normál autót és semmi gond nemvolt...

igen amúgy a háziorvosom mondta:)

köszönöm a sok segítséget:)

2010. szept. 17. 11:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet neked az álmod, lehet másnak a halála. Nyilván nem véletlenül mondták ezt, a veztetm normális autót meg nyilván nem abból állt, hogy városi forgalomban mentél a déltuáni négyes csúcsban vagy reggel 8 táján még félig kómásan. Talán kicsi gondolkozz reálisabban.
2010. szept. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!