Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hova tűnt a fiatalság a...

Hova tűnt a fiatalság a templomból?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, minden vasárnap megyek templomba. A kisvárosunkban a jelenlévő hívők közül a nagymamámnál idősebb hölgyek, illetve urak vannak jelen. Hova tűnt a tisztelet az Úr iránt?

2022. máj. 8. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Egyre kevésbé vevők a fiatalok a néphülyítésre.
2022. máj. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell a fiatalokra leszűkíteni, a 30-40-es korosztályban is megy ki a divatból. A fiatalok többsége nem vallásos (amennyire én tapasztalom, egy kisebb részük ugyan hisz valamilyen felsőbb rendező erőben, de nem érdekli őket a vallási élet szabályai), javarészt azért, mert nem kapnak vallásos neveltetést. Akinek ez kimarad a gyerekkorából, teljesen jól megvan enélkül is. Ha téged se vittek volna kisebb korodban templomba, te se mennél.
2022. máj. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Bp-en tele vannak a templomok fiatalokkal...

Jezsuitáknál, cisztereknél..

2022. máj. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az első véleményét nem tartom igazságosnak. NÉPHÜLYÍTÉS????? Isten házában nem szokták hülyiteni a népet, a legtöbb esetben a politikusok szokásához köthető.. Étkezések előtt után, de reggel és este sem unatkoznak a fiatalok? Akkor mit tesznek?
2022. máj. 8. 21:42
 5/10 A kérdező kommentje:
#imátkoznak,az unatkozott. helyett..
2022. máj. 8. 21:43
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

#2. Válaszoló vagyok, és nem vagyok vallásos.

Soha nem imádkoztam, nem is tudom, hogy kell. Amúgy pont ugyanazt csinálom, mint te imádkozás előtt és után. Kajálok, fogat mosol, WC-re megyek… hidd el, a világ pont ugyanolyan remekül tud működni imádkozás nélkül is.

2022. máj. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt gondolom nálatok is évtizedek óta kevesebb gyerek születik, és sokan költöznek nagyobb városba vagy a fővárosba. Szóval kisvárosban eleve sokkal kevesebb a fiatal mint régen. Aki meg van, azok közül még kevesebben részesülnek vallásos neveltetésben manapság. Nem hiszem, hogy bárki direkt vonná meg a tiszteletet az Úrtól vagy bárkitől, egyszerűen nekik nem központi kérdés a vallás és a templomba járás.
2022. máj. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

"Isten házában nem szokták hülyiteni a népet"


Az hogy olyan dolgokat állítanak be tényként amik nem azok, nálam kimeríti a néphülyítés fogalmát. De gondolom akkor a te nézőpontod szerint az sem lenne néphülyítés, ha azt terjeszteném hogy a Föld lapos.

2022. máj. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
Amióta a fidesz kisajátította a kereszténységet, amióta a papok a mise után felszólítják a híveket, hogy szavazzanak a fideszre, amióta keresztény hitnek szokás beállítani a gazdag fideszes politikusok dolgait, azóta engem még annyira se érdekes ez a vallás, mint gyerek koromban. Tartsák meg maguknak.
2022. máj. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos, kérdező, nem csak a mi Urunk iránti tisztelet tűnt el, a mai fiatalok már semmit és senkit nem tisztelnek.

De jó érzéssel tölt el, hogy vannak azért még páran olyanok, mint te vagy. Ne változz meg, kérlek!

2022. jún. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!