Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mechatronika mérnöki képzésen...

Mechatronika mérnöki képzésen sok a matek / fizika?

Figyelt kérdés

Szeretnék továbblépni, viszont őszintén bevallom a matek nem az erősségem.

Van egy Elektronikai és automatikai technikus képzésem és egy erősáramú technikus képzésem. Legjobb barátom, Villamosmérnöknek tanul és elmondása szerint matekhoz kell érteni. Azoknak szól a kérdés akik aktívan járnak oda vagy már elvégezték a mechát, hogy mennyi és milyen mély matekkal / fizikai számitásokkal kell ott számolni?



2022. jún. 1. 21:26
 1/3 Kólauborkával ***** válasza:

Igazából elég komplex szakma, ahova kell: matematika, programozás, elektronika, automatika, villamosságtan. Nyílván felvannak bontva a feladatok, de valamennyire kell, hogy ráláss mások munkájára is, hogy jól tudd végezni, tehát eléggé szerte ágazó.


A matekkal meg kell barátkoznod, mert én nem tudok olyan tudományról, amit ha egyetemi szinten akarsz űzni nem kellene hozzá matek, sajnos azzal írod le az összefüggéseket, kapcsolatokat a dolgok között, magas szinten kötelező.

2022. jún. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kólauborkával ***** válasza:
A gépészetet ki is hagytam…
2022. jún. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk az első 2 évben a tárgyak többsége együtt van a mechásokkal, én gépészen vagyok. 3 félév a matek, 1 félév a fizika, 3 félév mechanika, 1 félév elektrotechnika, mind mind nagyon nehéz, kb tantárgyanként annyit fogsz tanulni ha nem akarsz bukni mint az egész érettségire összesen. Matek 1, rengetegen buktak, szerintem annyira nem volt vészes, kalkulus. Mat 2, na itt már kezd alakulni, aki nem bukott az majd fog😅 Mindent lehet teljesíteni, de akkor a tanuláson kívül nem sok èleted lesz, mert félévente lesz 10-12 tantárgy, egyre nehezebbek. Szerintem ez mindenhol így van. Első évben nálunk kb 80% os volt a lemorzsolódás.
2022. jún. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!