Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idén érettségizek, ezzel...

Idén érettségizek, ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem? (tételkidolgozás, ti h csináltátok stb. )

Figyelt kérdés

szóval az érdekelne h mi a legjobb módszer az érettségi tételek kidolgozására?ha csak az órai anyagokat írom össze az már jó?v a könyvben is érdemes keresgélni?esetleg ha netről szedném le őket az mennyire lenne megbízható, esetleg tudtok vmi jó oldalt erre?(nézegettem már párat)


szóval valami útmutatás kéne ami mentés el tudnék indulni, mert még magamban nemigazán tudtam összerakni h mit is akarok és hogyan


2010. szept. 19. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Mikor én érettségiztem (10 éve),akkor pár osztálytársammal közösen dolgoztuk ki a tételeket.Felosztottuk egymás között,és füzetből,könyvből csináltuk.Persze azért átnéztem a kapott tételeket,és kiegészítettem,ha kellett.
2010. szept. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én 1 éve érettségiztem, nálunk a négy év gimi alatt sem volt nagyon szokás könyvekből dolgozni, az egyetlen sűrűbben használt könyvünk az irodalom szöveggyűjtemény volt, így nagyrészt az órai jegyzetekből tanultam. Ez azért is volt szerencsésebb, mert így tudtam, hogy hol mire kíváncsi az adott tanár, mert abból tanultam, amit ő mondott el. Amúgy nem voltak kidolgozott tételeim, emelt matek szóbelire is csak néhány nehezebbet meg a bizonyításokat dolgoztam ki tételesen, amúgy csak elővettem a jegyzeteimet, és olvasgattam.
2010. szept. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Jegyzetből és könyvből érdemes tanulni. Amennyi időt elfecsérelsz a tétel összeírására, 3x megtanulod a jegyzetedből.

A magyartanárunk tanácsa is ez volt. Bevált. De ha biztonságosabbnak, megnyugtatóbbnak érzed a tételezést, akkor tedd azt, csak ne áprilisban kezdd el :)

2010. szept. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

rendben akkor ezt fogom tenni:)

azért tételeznék mert szeretem azt ha valami rendszerezve van, szépen külön a tételek, ha kell vmi csak megkeresem a számát és hello nem kell a füzetben lapozgatnom:)igaz h nagyon sok időt venne igénybe, de még csak szeptember van:)meg mialatt beírom addig is tanulom:D


köszönöm a válaszokat

2010. szept. 19. 18:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Hello.

Szerintem fölösleges és idő pocsékolás saját kezűleg + írni.A neten fent van minden és elég jók. Én a netet használtam + amit a füzetbe írtam.

2010. szept. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Legjobb módszer:


ami érdekel (engem a matek meg a fizika érdekelt) azt évközben kdolgozod a többi tételt meg elkéred mástól:D

Én nekem nem is voltak irodalom tételeim:DD

Nyelvtant meg érettségi előtt egy nappal kaptam meg:D:D:D

2010. szept. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is idén fogok érettségizni, nekünk magyarból a tanár elküldte e-mailben a tételek felét, a másikfelét pedig majd akkor küldi ha vettük azt az anyagot. Nagyon jól ki vannak dolgozva a magyartételek, ha szeretnéd át tudom küldeni hogy ne kelljen neked kidolgozni! Abban reménykedem hogy a többi tantárgyból is átküldik a tételeket és nem nekem kell kidolgoznom. Ha mégis nekem kell akkor tuti hogy a füzetből az órai anyagok alapján írom össze, mert 4 év alatt alig használtuk a könyveket.
2010. szept. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
az nagyon jó lenne, írtam privit:)
2010. szept. 26. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!