Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri elköltöznöm otthonról,...

Megéri elköltöznöm otthonról, adott esetben Pécsről Budapestre?

Figyelt kérdés
Végzős gimnazista vagyok, első helyen ELTE GTK-t jelöltem meg nem sokkal hátrébb pedig PTE KTK-t. Július 7-ig lehet sorrendet módosítani, eddig nem is nagyon gondolkodtam azon, hogy változtatnék mivel a pontjaim valószínűleg meg lesznek. Viszont soha nem voltam még kolis sose éltem még egyedül, kicsit elbizonytalanodtam, hogy merjek e belevágni ebbe, abszolút nem ismerem a fővárost, igaz sokszor voltam már de egyszer se huzamosabb ideig. Kicsit megijeszt az, hogy az egész környezetem meg fog változni és nem tudom hogy jó vagy rossz értelemben. Másrészt viszont bennem van az is, hogyha itthon maradnék akkor minden maradna kb ugyan olyan mint eddig, és hát mikor máskor lenne még hasonló alkalmam kitörni a jelenlegi megszokott közegből ha nem most. Ti mit tennétek a helyemben? Esetleg ha valaki hasonló szituációban van vagy volt leírhatná a tapasztalatait:)

2022. jún. 14. 17:43
A kérdező szavazást indított:
Budapest
Pécs
12 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ebben úgyis csak te tudsz majd dönteni, nem mi, de leírom a saját tapasztalataimat.

Én is vidékről, hozzád hasonló távolságból (bár más irányból), még kisebb városból kerültem Pestre az egyetem miatt. Nem kolis voltam, és többek között volt osztálytárssal költöztem össze, úgyhogy az tény, hogy én nem voltam teljesen egyedül. De Pestet nem ismertem, előtte elég ritkán mentünk családdal, vagy egyszer-kétszer barátokkal, iskolával. A barátaim megmutatták, hol a legközelebbi bolt meg a metró, de nagyjából ennyi. Minden mást egyedül kellett megkeresnem, megtalálnom, megoldanom. Elég sokat javítottak ezek a dolgok az önállóságomon, pedig minden hétvégén hazájártam, és az otthon minden lehetőségét, amit csak lehetett, kihasználtam (pl. otthoni kaját vittem Pestre).

Magát a várost nem igazán szerettem meg, de sok szép emléket szereztem itt. Most fogok végezni az egyetemen, és nem akarok itt maradni, de most már legalább valóban informáltan tudom meghozni ezt a döntést. Pestet választottam a jobb egyetem reményében, és ez be is jött (a te opcióidhoz nem tudok hozzászólni, mert nem igazán ismerem ezeket a karokat, de nekem ez is szempont volt). A várost bár közel sem teljesen, de megismertem annyira, hogy tudjam, hosszabb távon nem nekem való. Úgyhogy szerintem már csak azért is érdemes valami újat kipróbálni, hogy önállósodj egy kicsit, és saját magadat is meg tudd ismerni egy ilyen helyzetben. Ha nem jön be, nem kell örökre Pesten maradni. Teljesen természetes, hogy most még megriaszt az új környezet gondolata, de lehet, hogy soha nem tapasztalsz meg bizonyos dolgokat, ha otthon maradsz.

2022. jún. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mintha én írtam volna ki pár hónapja ezt a kérdést, csak én nem Pécsen hanem Szegeden lakok, de amúgy ugyanaz minden. Én Pestet választom. Itthon maradni kényelmesebb lenne de unalmasabb és valószínűleg örökre bánnám utána, hogy megvolt a lehetőségem önállósodni, "felnőni", tapasztalatokat gyűjteni de nem éltem vele.
2022. jún. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó döntés lenne Pestre menni. Nem fogod megbánni, szükség van környezetváltozásra.
2022. jún. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Életem egyik legjobb döntése volt, hogy vidéki megyeszékhelyről felköltöztem én is Pestre. Kolit is megszerettem, meg igazából a várost is, de főleg azért, mert sokkal önállóbb. Így megtanultam egyedül tájékozódni, kiismerni magam, illetve beosztani a pénzem, magamra főzni, stb. Szeretem a családomat, de az is jó volt, hogy a magam ura voltam. Úgyhogy én Budapestre szavazok.
2022. jún. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ezer éve Pestről jöttem Szegedre. Az én szakom csak itt volt, de Pesten amúgy is utáltam lenni. Max. anyámhoz megyünk néha vissza 'haza' Pestre, de már attól a pár naptól is ki vagyok borulva, mert utálom azt a személytelen tömeget.
2022. jún. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, Bp mellett döntöttem végül aztán júli 21-én kiderül hogy felvettek e vagy sem:))

Koli miatt még kicsit aggódok remélem felvesznek oda is, hiszen több mit 200km-ről megyek.

2022. jún. 29. 14:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok sikert :)
2022. jún. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!