Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek megérné elköltöznö...

Szerintetek megérné elköltöznöm albérletbe?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok, egy Hajdú-Bihar megyei kis faluban élek. Még sohasem éltem az otthonomon kívül, még a gimnázium és az egyetem során is hazajártam minden nap. Egy éve dolgozom gyógyszerészként az egyik Debrecen körüli kisvárosban. Egyenlőre otthon élek a szüleimmel még mindig, mert így a fizetésem jelentős részét félre tudom tenni. Ez papíron szép és jó, de a családommal úgy érzem, hogy egyre inkább összeférhetetlen vagyok. Lehet, hogy velem van a baj, mert ők egymással mind jól kijönnek többé kevésbé, de én nem tudok azonosulni a világnézeteikkel, humorukkal vagy olyan egyszerű dolgokkal, hogy mennyire trágárul beszél az édesapám még akkor is, ha egy teljesen ártalmatlan témát beszélünk. Tegnap pl az anyám felnőtt férfi létemre a sírás szélére sodort azért mert azután, hogy hajnalban elmentem vele áruért a boltjába meg élelemért, nem akartam azonnal menni füvet vágni, hanem lepihentem. Nem lehet megmondani, hogy kicsit később megcsinálom, mert akkor nekiáll ő vagy az öcsém és akkor meg azért fogok kapni, hogy helyettem kellett dolgozniuk. Folyamatosan úgy érzem, hogy bármi amit leteszek az asztalra az semmibe van nézve és folyamatosan kapom az ívet teljesen felesleges dolgok miatt. Valaki elefántot csinál bolhából mindig.


Most jutottam el arra a pontra, hogy nagyon erősen gondolkodom egy albérleten Debrecenben. Ennek hátránya nyilván az, hogy nincs többé tiszta ruha, meleg étel stb. készen és a fizetésemből sem fogok tudni félrerakni ennyit. Viszont vége lenne ennek az értelmetlen, folyamatos civakodásnak. Vagy nem? Volt már valaki hasonló cipőben? Ha igen, akkor tényleg felszabadultabb fogok tudni lenni vagy csak feleslegesen hitegetem magam és valójában nem lesz jobb?


Nagy álmom, hogy egy nap a Dunántúlra elköltözzek egy kisvárosba. Az utóbbi években voltunk Zamárdiban és Zalakaroson. Mind a kettő nagyon tetszett, viszont az albérlet miatt sokkal tovább fog tartani összegyűjteni a pénzt rá, talán nem is lenne lehetséges, csak akkor amikor már közel nyugdíjas vagyok, pedig szeretném megvalósítani az elkövetkezendő 10 évben.


Szerintetek mit kellene tennem? Túllihegem? Nyeljem le a büszkeségem és maradjak még, hogy tovább gyűjtsek? Jobban érzeném magam, ha elköltöznék?



2021. aug. 20. 20:40
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat, annyi hozzátenni való még, hogy szerintem szoba bérlésével is beérném. Sőt talán még jobb is lenne számomra, hogy együtt éljek másokkal. Hajlamos vagyok a munkába és a testedzésbe belemerülni, ezért szerintem jót tenne, ha lenne egy pár állandó lakótársam. Amúgy is elég zárkózott vagyok, szerintem egyedül becsavarodnék.
2021. aug. 20. 20:47
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Tiszta ruha, vasalt ing, meleg étel megoldható úgy, ahogy mások megoldják: mosógép, vasaló, megfőzöl (ezt megtanulod) több napra, beteszed a hűtőbe, fagyasztóba és váltakozva eszed (szükség - törvényt bont).

Akármennyire visszahúzódó vagy, 26-évesen már jól jönne egy asszonypajtás is.

Egyetemet végeztél, gyógyszerész vagy, egy albérletet meg tudnál fizetni és takarékoskodni is egyidejűleg. Tudtommal a gyógyszerészeknek nincsenek alul fizetve.

2021. aug. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

29 évesen élek itthon, de nekünk apámnak kell felügyeletet biztosítani és ellátást.

Ahol dirigálnak a szülők, ott nincs maradása az embernek én azt mondom, és amiket Te írtál azok még kis dolgok, ha a csajon rajta lesz a dughatnék, azt már észre veszed, na de hova vinnéd, haza? A szüleidtől bizonyára kapnál is utána.


Nálam 21-23 éves kor tájékán, le volt tudva a tiszta ruha téma, ugyanis közel 18 ezres farmert senki ne mosson csak úgy a másikra, távollétében, én szeretek öltözni, és vigyázok a ruhákra mert amennyire drágák, úgy tartósak is ha nem leharcolja azokat.

Főzni én sem tudok olyanokat mint a nagyszülő, vagy szülő, de én annak a híve vagyok hogy ha egyszerű is, de legyen benne tápérték.


Nem fogod azt az életet élni mint most ez tény, de te tudod hogy mire van szükséged, ha spórolásra, ételre, ellátásra, akkor nyelned kell a baromságokat, ja és a nőkkel nem számoltunk hogy kifogsz-e olyat aki elnéző az érdekes szülőkkel szemben.

Albérletben pedig azzal fogsz összefeküdni akivel akarsz ha olyanba botlasz bele, mivel nem tartozol senkinek beszámolóval, gondolom ezzel te is tisztában vagy.


Egyébként meg nekem elég lazák voltak a szüleim fiatalon is, ebből ragadt is rám, de anyutól utólag megkaptam már hogy "ilyen k____al foglalkozok, unalmamban?"

2021. aug. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Lehet rosszul fogalmaztam. A "tiszta ruha, meleg étel" részt nem azért írtam, mert ki akarom vonni magam ezek alól, hanem azért mert ezek plusz kiadások lesznek, amikkel még sohasem kellett számolnom ezelőtt és sajnos halvány gőzöm sincs arról, hogy mégis ez mekkora összeget takar.


Asszonypajtást egyenlőre nem tervezek. Ez most biztos nagyon önzőnek fog hangzani, de mivel az egész tinédzserkorom és a huszas éveim elején túlsúlyos voltam, nem találkozgattam, randiztam senkivel emiatt. Ebben az évben szántam rá magam egy személyi edzőre és meg is lett az eredménye. Csak most nyáron lett először elég önbizalmam, hogy kicsit eljárjak, elvegyüljek, nem akarok egyenlőre letelepedni még, egy kicsit szeretném pótolni azt, amiből kimaradtam. (ez teljesen a saját hibám természetesen, nem is szándékom mást okolni)


A fizetésemmel nincs gond. Hálát adok az égnek, hogy el tudtam ezt érni. Nem azért írtam a bevezetőbe, mert attól félek, hogy nem lesz elég pénzem egy lakásra vagy szobába, hanem azért mert közben szeretnék minél többet félretenni a bevezetőben leírt tervem miatt, viszont attól tartok, hogy a kiadások miatt ez belátható időn belül lehetetlen lenne.

2021. aug. 20. 21:08
 5/15 anonim ***** válasza:
39%
Ószt mír erőltetitek azt,hogy legyen asszonpajtása vagy ura bárkinek is ? Komolyan kérdem . A parasztos írás csak jött reagálasom jeléül. Minek erőltetitek ezt ? Tök mind 1 hány éves vagy senki sem várja el,hogy legyen asszonyod vagy urad. Nem hiszek abban,hogy minden galambnak párban kell lennie. Ez esetben embernek.
2021. aug. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
98%

#5

Én nem erőltetem, de itt látatlanban senki nem tudja a másikról hogy hogyan fest az életben, éppen ezért alapesetben egy fiatal ha úgy van akkor összehoz valamit ha nem direkt határolódik el mások érdeklődése iránt.

Engem is fogott már meg magának nálam jóóval fiatalabb csaj, és nem győzött bocsánatot kérni hogy írt nekem, és hogy kicsit kíváncsi, elbeszélgettünk, utána már csináltam is valami programot.


Aki kicsit is néz ki valahogy, nincs elhanyagolva, annak ennyi egy ismerkedés, ráadásul változtatott az életmódján a kérdező és arra már felfigyelnek, én ebből indultam ki.

#3as voltam

2021. aug. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én költöznék. Átment lelki terrorba és kihasználásba, hogy még nem repültél ki. Ez már csak mérgező így!

Nem tudom mennyit keresel, de az önellátás nem nagy kunszt.

Albérletet vond le, ezután ha panelban laksz az olyan 30 ezer rezsi és internet 1 főre (mi 3an lakunk itt, 55-60 havonta, de ezek klímáznak és nyitott ablaknál fűtenek), családi házban a szigetelés hiánya miatt 50-70.

Kaja 60-80eFt, attól függ, hogy miket eszel és tudsz-e főzni. Utazás, betegség legyen kalkulálva. A mosás nem drága. Mosópor Tomi, Biopon gyárilag 70 mosásos, az 1 főnek 3-4 hónap. A gél és a gagyi öblítő nyákot képez a mosógépen. Mellé Silan 2,8 literes Magnólia öblítő aztán kész. Szóval 10-et számolok havonta minden tisztítószerre és egyéb tisztálkodó szerre, de pl. borotva holmira van aki ennyit költ.. nehéz kalkulálni, de olyan 200-230eFt körül ki lehet jönni nem nélkülözve, csak okosan elköltve!

2021. aug. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

Miért ne lenne tiszta ruhád, meleg ételed?


Felnőtt ember vagy, fel találod magad és mindent ugyanúgy meg tudsz csinálni. Cserébe nem a szüleid csicskája lennél.


Ha választani kell hogy otthoni terror vagy anyagi problémák, de "lelki béke" akkor utóbbit választanám.


Én 18 évesen elhúztam otthonról, 10+ év kollégium, albérlet, szobatársakkal, lakótársakkal....nem volt egy álom, de még mindig sokkal jobb volt, mint otthon lenni, mert igaz, hogy így 30+ éves koromra jutottam oda, hogy egy szaros panel lakásom van, de legalább önállóan, viszonylag boldogan élem az életem.


Otthon már biztos felkötöttem volna magam.

2021. aug. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
98%

Nekem sokat javult a kapcsolatom a szüleimmel, amikor nem függtem annyira tőlük, volt távolság és nem voltak napi konfliktusok.


Alapvetően jó emberek, meg mindig támogatnak, de ha otthon vagyok, akkor egy idő után visszakerülök gyerek státuszba, mert nem tudnak felnőttként kezelni. Nekem könnyebb ez a helyzet, ha nem kell naponta megélnem.

2021. aug. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát esetleg szobát tudsz bérelni, az negyed annyi, mint egy albérlet, tehát tudnál félretenni. Van olyan középkorú ismerősöm, aki válás után így spórolt össze pár év alatt az egyébként elég szép fizujából önerőt sajátba költözéshez, aztán utána már azt fizette, nem az albérletet.

És igen, gyakori, hogy a szülőkkel akkor lesz újra jóban az ember, ha végre a saját bioritmusában élhet. 26 évesen ennek már nagyon itt van az ideje, nem csoda, hogy az agyadra mennek, hiszen nem kellene már gyerek státuszban lenni, ideje világot látni és elkövetni a saját hibáidat és felelősséget vállalni a saját döntéseidért.

2021. aug. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!