Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki a mateknak?

Hogyan kezdjek neki a mateknak?

Figyelt kérdés

Gazdaság informatikára szeretnék menni de matekból minden évben éppen, hogy kettesel jutotam át az érettségi is éppen, hogy meglett.

Viszont engem ez a szak érdekel.

Hogyan kéne nekiállni? Milyen témakörökel kezdjem?


2022. jún. 19. 22:57
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Ha ilyen gyenge voltál, akkor egyedül sehogy. Magántanárral esetleg. De ezt nagyon komolyan átgondolnám a helyedben, mert a gazdasági informatika eléggé matekos szak (a középiskolában 5-ös matekosok is szívnak).


Ha programozni szeretnél, a helyedben alternatívákat keresnék, például a METU-n valami designer szak és mellette megtanulsz frontendet fejleszteni (React, Angular), ahhoz tényleg nem kell matek.

2022. jún. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ami nagyon kelleni fog: trigonometria, kombinatorika, sorozatok. Ha ezek megvannak, akkor a szükséges témakörök nagy részét letudtad.
2022. jún. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kínlódás, de nem lehetetlen.


Én így végzem el hamarosan ezt a szakot, középiskolában 1-2 voltam (igen, volt pótvizsgám is matekból).


Nekem egy mondás segített legyűrni a matektól való félelmet:

"A matematikában az ember a dolgokat nem megérti, hanem megszokja.“ — Neumann János.


Vagyis ha elkezded tanulni, nagyon apró lépésekben fogsz haladni, elsőre lehet nem fogsz fel semmit. De minél többet foglalkozol vele, annál több dolog fog összeállni.


Én ajánlom a Matekinget, középiskolás anyagot nézd végig. Ha megnéztél egy részt, egy feladatot, old meg újra a feladatot. Lehet mechanikus lesz, és emlékezni fogsz rá, de az nem gond. A lényeg, hogy csináld, kezdetben magolás lesz, de ez ilyen.


Keress matek gyakorló feladatokat, és azokat is oldogasd meg. Meg magántanár, természetesen.

2022. jún. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!