Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám túltenni ezen...

Hogyan tudnám túltenni ezen magam?

Figyelt kérdés

Jó sok szenvedéssel és tanulással sikerült jó eredményt elérni egy emelt szintű vizsgatárgyamból írásbelin. A szóbeli vizsgám értékelés viszont roppant súlyosan lerontotta ezt, történetesen a vizsgáztató tanárok rosszindulata végett (ezt onnan tudom, hogy több panasz is érkezett rájuk és nem csak a diákoktól, kollégáktól is). Nem tudom hogy tudnám ezen túltenni magam, úgy érzem kárba veszett minden munkám, és naív voltam, hogy előre örültem az eredményemnek. A panaszaimat jeleztem a vezetőségnek is, akik közölték, hogy a fellebbezés lehetetlen ilyen esetben. Teljesen magam alatt vagyok. Azóta is keresem az indokot, amiért okuk lett volna ennyire lepontozni, de semmi racionális magyarázatot nem találok rá. Általában jól fel szoktam mérni a teljesítményemet és inkább számítok kevesebbre, mint többre, szóval nem gondolnám azt hogy túlbecsültem magam és emiatt ért csalódás.

4 napja nem tudok békésen aludni mert csak ezen kattog az agyam... Mit tudnék tenni hogy jobban érezzem magam?



2022. jún. 20. 01:11
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Nem „végett”, hanem „miatt”. Bocs, de már a magyarral is akadnak gondjaid...
2022. jún. 20. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen lett a végeredmény?
2022. jún. 20. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

A szóbeli érettségid eredményét az adott szaktanárod dönti el. Szerintem ő jobban ért a tantárgyhoz, mint Te. Az nem meggyőző, hogy szerinted a tanár Téged lepontozott az érettségin és ugyanezt mondta még másik három hozzád hasonló diák.

Az érettségi eredményedet nem tudod megtámadni. Csak az érettségiztetésed szabálytalanságait (pl nem kaptál 20 perc felkészülési időt, nem biztosítottak neked segédeszközöket). Ott volt az érettségi elnök is aki ezt elmondta az eredményhirdető értekezleten.

2022. jún. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Nagyon sajnálom, hogy így jártál. Sajnos sokan vannak, akik így élik ki magukat. De az is lehet, hogy valóban kevesebbet tudtál nyújtani a szóbalin. A lényeg, hogy ne ezen rágodj. Hanem arra koncentrálj, hogy hogyan tovább. Előtted a nyár, pihenj és töltődj fel. :)
2022. jún. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3. Emelt szinten nincs ott a szaktanár.
2022. jún. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg először is. Én is így jártam 2019-ben. Ősszel elmentem ismét, akkor egy korrekt vizsgabizottságnál. Semmi hátrányom nem származott belőle. Sőt. Szóval ne csüggedj, valamiért ennek így kellett történnie. Én hívő vagyok, nekem könnyebb volt feldolgozni.
2022. jún. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!