Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Transz vagyok és szeptembertől...

Transz vagyok és szeptembertől egyetemwt kezdek, hogyan mutatkozzam be az embereknek?

Figyelt kérdés
Nem tudom, mi lenne a helyes döntés. Esetleg itt vannak más trnasz egyetemisták, akik tudnak tanácsot adni, ők mit csináltak?

2022. júl. 15. 21:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem úgy mutatkoz be, ahogy szeretnéd, hogy hívjonak. Tanároknak a hivatalos iratokban lévő nevet mondanám, de a hallgatóknak bármiféle becenév vagy akármi mehet.
2022. júl. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
16%

Mondjuk a neveddel mutatkozz be?


A szexualitásodat nem tukmálnám rá senkire.

Úgyis látják rajtad

2022. júl. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
#2 Segítek: a homoszexuális és a transznemű két különböző dolog. Szívesen.
2022. júl. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Szia, ez egy jó indulatú válasz :) Hát ne úgy, hogy transz vagy, hanem úgy, ahogy hívnak. Én egyébként egy normál nő vagyok, vagy nem is tudom már ebben a világban hogyan kell mondani. Amellett, hogy nem zavar, hogy kinem milyen irányultsága van, mégis furcsa lenne, ha valaki úgy mutatkozna be, hogy szia, transz vagyok. Szerintem ebből van a sok kopkodes és meg nem értés, hiszen pl hetero nőként én sem úgy mutatkozok be, hogy szia, hetero nő vagyok. Érdemes lenne szerintem ezen nem pörögni, és ember - ember viszonylatban bemutatkozni. A transz egyébként nem igazán tudom, hogy mit takar, de biztosan megtalalod majd a párod is :) Idegenek nehezebben fogadjak el az iranyultsagokat, de barátok között sokkal nagyobb biztonsággal mondhatod majd el idővel szerintem. A világ még alakulóban van, még a sima nők jogai sem alakultak ki teljesen. Én pl mérnökként nem tudok érvényesülni... Szar ez az egész, de ez van sajnos. Kitartást és kívánom a legjobbakat! :)
2022. júl. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
#5 Frusztrál valami? Megölelgessünk? Jobb kedved lesz, hidd el! :)
2022. júl. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
9%

Ezt sok okból visszautasítom..

Közte azért, mert szükségtelen, köszi, teljesen jól vagyok.

2022. júl. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

#7 Ennek heteró nőként nagyon örülök (6-os voltam). Ha nem érdekel egyébként a téma, "elmeháborodottazni" meg "agymosottazni" felesleges.

Én elfogadom, hogy te nem fogadod el, de mondjuk helyette olvass valami extra hiper szuper férfias dolgot, ami nem sérti a lelked békéjét. Ott biztos, hogy olyanokkal lehet társalogni, akik mélységesen egyet értenek veled adott téma körben, közös az érdeklődés stb.

2022. júl. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%

Hm, én hasznos tanácsot adtam a kérdezőnek.

Hogy ne a szexualitásával kezdje az ismerkedést.

Pont ugyanazt, mint te.


Az egyetlen különbség, hogy én kimondtam az igazat, míg te köntörfalazol meg mellébeszélsz.

2022. júl. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

#9 bár nem a 4-es válaszoló vagyok, de egyébként meg egyet értek vele.

Nem azt mondta a kérdező, hogy úgy fog odamenni, hogy szia transz vagyok, egyébként Ludmilla/Szaniszló.

Hanem megállapította, hogy neki, mint transz személyiségnek van egy dilemmája, miszerint az okmányaiban lévő nevén mutatkozzon be, vagy azon, amit szeret használni, de a biológiai nemével nem kompatibilis.

2022. júl. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
4es vagyok : Hű, akkor valamit félreértettem, elnézést :)
2022. júl. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!