Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Transz vagyok és szeptembertől...

Transz vagyok és szeptembertől egyetemwt kezdek, hogyan mutatkozzam be az embereknek?

Figyelt kérdés
Nem tudom, mi lenne a helyes döntés. Esetleg itt vannak más trnasz egyetemisták, akik tudnak tanácsot adni, ők mit csináltak?

2022. júl. 15. 21:59
1 2
 11/18 anonim válasza:
97%

Én mondjuk még a tanárokkal is közölném, akikkel gyakran van óra a kellemetlen helyzetek elkerülése érdekében.


Ha nem vállalod nyíltan a transznemű identitásod (mármint a genderednek megfelelően élsz, csak stealthként, senkinek nem mondod el), elég furán érinthet, ha mindenki Júliaként ismer, de Rómeót szólítják a táblához, vagy neki tesznek fel kérdést.

2022. júl. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Én végigcsináltam az egyetemet az eredeti nemem szerint aztán diploma osztó után bementem a TO-ra átíratni az új nevemre a diplomát. Akkor még lehetett hivatalosan nevet váltani. Most hogy nem lehet a nevedet átírni mindenképpen szar. Még azt csinálják hogy valami nagyon ritka nevet veszel fel hivatalosan amiről nem tudják az emberek hogy férfi vagy női név.
2022. júl. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
95%

Hát nem tudom. Azért kérdezed, mert szakállas, nagydarab férfiként Szilviként akarsz bemutatkozni? Vagy 50 kilós nőként Józsiként?


Szerintem nem kell ebből ügyet csinálni. Az egyetemeken a legtöbb dolog már fel se tűnik az embereknek (bár attól függ, mekkora egyetemről van szó). Bemész, csinalod a dolgod, meg a legtöbb oktatónak úgyis kolléga leszel, mert nem tanulnak meg annyi nevet.

2022. júl. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat!
2022. júl. 16. 07:18
 15/18 anonim ***** válasza:
91%
Nekem volt transz szaktársam. Ő az “új” nevével mutatkozott be nekünk, illetve az oktatóinkat is megkérte, hogy szólítsák így és ne a papírok szerint (kisebb létszámú szak voltunk, mindenki ismert mindenkit). Amúgy sokszor úgy mondta el, hogy xy vagyok, transznemű, mert sokan nem értették mi van és így egyszerűbb volt.
2022. júl. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Úgy mutatkozz be, és úgy végezd az egyéb feladataid, tevékenységeid, ahogyan egy értelmiségitől elvárható.
2022. júl. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Az egyetemen felnőttek vannak már. Nem fognak problémázni. Bántani se fognak, mert azért kirúgnák őket :)
2022. dec. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a helyzetedtől függ. Engem pl alapvetően nem érdekelne a dolog, sőt valószínű még kiváncsi se lennék rá alap esetben. Viszont elég fura szitu lehet, ha valakit mondjuk Kovács Péternek hívna papíron, de egyébként nő és annának hívatja magát. Ha mondjuk ez a szituáció áll fent lehet jobb ha azzal kezded, hogy elmondod annak a szűk körnek akivel együtt leszel, de nem kell híresztelni sem.
2023. aug. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!