Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemen miért nem fekteti...

Az egyetemen miért nem fektetik a hangsúlyt a gyakorlati tudásra? Mindig csak az elméleti tudást oktatják tapasztalat alapján.

Figyelt kérdés
Az elméleti gimnázium után az egyetem feladata lenne gyakorlatot is beültetni a képzésbe .Az egyetem feladata az elméleti oktatáson, és a kutatáson kívül a duális oktatásra hangsúlyt kellenne fektessen.Kikerülünk az egyetemről és egy ismerősőm jó tanulmányi eredménnyel végezve nem is tud könyvelői íratokat kitölteni egy egyszerű példát említve.
2022. júl. 24. 08:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Milyen egyetem az, ahol szerinted "könyvelői iratok kitöltését" kellene oktatni?
2022. júl. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem minden egyetemi szak ugyanolyam gyakorlatias. Felvi szakleírásokban még százalékos arányban is meg van saccolva minden képzésnél, hogy milyen mértékben elmélet- vagy gyakorlatorientált. Felnőttként pedig mindenkinek a maga felelőssége, hogy proaktív legyen, fejlessze magát, és ne csak a minimumra törekedjen.


Se füle-se farka a példádnak. Lehet hogy én se tudnám kapásból kitölteni a könyvelői iratokat(?), de nem is hiszem hogy erre az egyetemnek kéne felkészíteni - utánaolvasnék, megkérdeznék egy tapasztalt könyvelőt...

2022. júl. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Az egyetemen az elméleti alapokat tanítják meg. Majd szakmai gyakorlaton megtanulod azt a gyakorlatot, amire neked szükséged van. Nekem nincs problémám azzal, hogy a szakom elméleti. Mellette dolgozom és ez kiegészíti ezt.
2022. júl. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Nekem például gyakorlatias volt ugyan azon az egyetemen a BSc és MSc is (gépészmérnöki). Másik egyetemen az MSc meg vicc volt, ott se nem elméletet de még gyakorlatot sem igazán oktattak.
2022. júl. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Például volt egy gyógytornász ismerősőm arra panaszkodott,hogy az egyetemen alig volt gyakorlatuk.
2022. júl. 24. 09:37
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Mert akadémiai képzés. Az csak mázli, hogy most erre is szükség van az iparban.
2022. júl. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
A gyakorlati tudást magadraszeded pár hónap alatt. És minden munkahelyen kicsit újra betanulsz. Az elméleti tudást magadra szedni kicsit nehézkesebb magadtól.
2022. júl. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 NTBS ***** válasza:
100%
Mert elméleti képzésekhez van szakemberük.
2022. júl. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Természettudományoknal nagyon gyakorlatias a képzés. Akár heti többször 3-4 órás gyakorlatok vannak. Igaz az ember megdöglik 4 órányi labor után, de ott tényleg csinálsz is valamit nem csak bámulsz ki a fejedből.

Szakfüggő nagyon. Például egy bölcsész szak nem a leggyakorlatiasabb, de pszichológus barátnőmnek rengeteg van.

2022. júl. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az alapokat kell megtanítani,és a készségeket kell fejleszteni. Nincs idő arra az egyetemi éveid alatt, hogy minden kis apró, a munkádhoz szükséges részletet megmutassanak. Ellenben, ha tényleg odafigyelsz és tanulsz, lesz elegendő készséged ahhoz, hogy az elméletben megtanultakat elsajátítsd a gyakorlatban.
2022. júl. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!