Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meddig mehet még ez az OKJ-s...

Meddig mehet még ez az OKJ-s gyorstalpalós ökörség?

Figyelt kérdés
2020. december 31. után nem indulhatott OKJ-s "képzés", mégis még mindig reklámozzák hogy csatlakozz be meglévő tanfolyamokba. Hogy lehet hogy azóta még nem fejeződött be egyik akkor indult tanfolyam se, amikor 2-13 hónaposak, mennyire sumákolnak ezek és hogy lehet hogy senkinek nem esik le? A hangnem amiatt van hogy értékelhető tudást tőlük nen kapsz, csak egy papírt jó sok pénzért és így egyenrangúnak hiheted magad egy valós szakemberrel.

2022. aug. 1. 13:03
1 2
 1/13 Kólauborkával ***** válasza:
95%

Azokon az OKJ-ken amin én voltam ott max. az elvárás nem volt magas, de egy rendes tananyagot adtak az embernek, onnantól meg csak a te felelösséged, hogy mennyit tanulsz.

Ez alól byílván van kivétel: ismerösöm vizsgánt ült elöször nehéz gépben…. Én azért örülök neki, hogy nem 5év alatt lesz meg az Aranykalászos papírom maradjunk annyiban.

2022. aug. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem feltétlenül.
2022. aug. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Csak sajnos a 99%-nál mindegy hogy mennyit sajátítasz el, mert ígyis úgyis utánad rúgdossák a papírt. De a lényeg inkább az hogy milyen sumákság ez hogy még másfél évvel később is bebírsz csatlakozni?
2022. aug. 1. 13:17
 4/13 A kérdező kommentje:
Nyilván a vége felé is bebírsz csatlakozni, de akkor is, 2020. dec 31. már nem most volt.
2022. aug. 1. 13:19
 5/13 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem, de papíron tuti minden rendben van, hiszen a megfelelö szervek már fennék a körmüket(zsebüket) a begyüjthetö adományok miatt….
2022. aug. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kettéválasztották a képzéseket.


Egyik fajta:

Alapszakmák (fodrász, ápoló, szakács stb.)

Ezek minimum 2 évesek felnőtteknek, nappali vagy esti tagozat, ingyenesen el lehet végezni kettőt. Ezeket a képzéseket csak szakképzési centrumok indíthatják. (Eddig máshol is indultak rövidebb, fizetős formában. Ezt szüntették meg.) Ezeket a képzéseket már nem hívhatják OKJ-s képzésnek.


Másik fajta:

Résszakképesítések (burkoló, cukrászsegéd, fitness instruktor stb.)

Ezek között vannak rövidebb, pár hónapos vagy 1 éves képzések is. Csak esti tagozat van és minden képzés fizetős. Ilyen képzéseket oktat pl. az Oktáv. Ezeket a képzéseket még szokták OKJ-s képzéseknek hívni.


Mivel az Oktáv nem tartozik a szakképzési centrumokhoz, már nem oktathat alapszakmákat, csak résszakképesítéseket. Eddig náluk is volt pl. 1 éves gyógymasszőr képzés. Már nem oktathat ilyet, csak a regeneráló wellness szakember (wellness masszőr) képzést, ami része a gyógymasszőr alapszakmának.

2022. aug. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Megmaradnak..

Annyi hogy egy állami vizsgaközpontba kell menni a záróvizsgát letenni az új feltételek szerint,ami nem gyerekjáték. Rendesen portfóliót kell írni meg minden,ami meg nem 1-2 oldal.

A vizsgaközpontot meg nem a képző jelöli ki hanem a hivatal.


Szóval NEM ADNAK PÉNZÉRT PAPÍRT... Ezt nálunk el is mondták hogy az OKJ-t ezért szigorították meg.


Szóval felesleges általánosítanod, addig míg az új képzési rendszerben nem vizsgáztál...

2022. aug. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
Nem mellesleg többen is buktak a vizsgaközpontba záróvizsgán,tehát ennyit erről hogy pénzért kapsz bizonyítványt...
2022. aug. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hatos, ezt én is így tudtam, de sajnos nem így van. Pl. simán be tudsz még csatlakozni esztergályosnak vagy hegesztőnek ezek nem részszakképesítések.
2022. aug. 1. 13:42
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves hetes, nyilván azért álltál ki ennyire az igazság ellen mert neked sikerült leraknod egy OKJ-s szakmát, amihez gratu, de ez attól még így van, utánad rúgdossák a papírt, az hogy a jövőben ez hogy lesz, az majd kiderül, de amíg az ilyen OKJ-s villanyszerelők kijönnek akik nem tudják mi az az EPH, vagy hegesztők akik taknyolni SE tudnak, vagy kőmüvesek akik pdf-en láttak vízimértéket, addig ne add már be hogy mekkora elvárások vannak.
2022. aug. 1. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!