Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért akarnak az irodalomtanár...

Miért akarnak az irodalomtanárok túlértékelni egy csomó művet?

Figyelt kérdés
Miért kell kb. úgy bemutatni a Háború és békét, mintha a teljes Univerzum igazságát tartalmazná? Egyáltalán miért úgy állnak hozzá egy irodalmi műhöz, hogy ha az jó, akkor nekem illik azt elolvasnom?
2022. aug. 7. 21:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
83%

Kedves 3-as válaszoló jól látja.


Napjainkba többnyire bérírók, bérköltők vannak. Tisztelet a kivételnek.

Hiánycikk az elhivatott, értékközlő, született zsenik (vagy nem engedik őket érvényesülni).

2022. aug. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Részben egyetértek veled. Én is tök így láttam, mint te. Ezek a művek legtöbbször nem tinedzsereknek valók. De szerintem is vannak olyan könyvek, amik csak bizonyos közönség számára hordoznak értéket, de mégis szinte kötelezo lelkesedni érte akkor is ha neked / hozzád nem szól.
2022. aug. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Szerintem ezek a művek leginkább senkinek nem hordoznak értéket, csak azoknak, akik nem képesek önálló értékrenddel rendelkezni. Mint pl. vallásosak. Azok se tudják maguktól megállapítani egy cselekedetről, hogy helyes-e, kizárólag a Bibliára hagyatkoznak.
2022. aug. 9. 22:11
 14/14 anonim válasza:

Na ezzel abszolút nem tudok egyet érteni, kérdező, de tiniként én is azt hittem, hogy az a szabadság, az érettség, hogy mindenki képes saját értékrendet felallítani.

De látod te is rögtön megcafolod ezt, hiszen egyből meg akarod mondani, hogy melyik értékrend rossz (vallásosak), tehát mégis azt gondolod, hogy nem lehet mindegyik értékrend jó.

Pedig közös emberi tapasztalat, hogy vannak egyetemes értékek. Nem kell, hogy megertsd, egyébként nagyon sajnálom hogy kötelezően lenyomják a tinik torkán az ezeket reprezentáló műveket, bennem is instant lázadást váltott ki az ilyesmi.

2022. aug. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!