Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki szerint minden elsős...

Aki szerint minden elsős gyereknek tudnia kell a szorzótáblát, azok rendszerint rosszak voltak matekból?

Figyelt kérdés
Szerintem a szorzótáblánál kezdik elcseszni a gyerek matematikai nevelését azzal, hogy a matekot is seggelős tárgynak állítják be. Már ahol, mert szerintem nem mindenhol várják el.
2022. aug. 8. 09:28
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

"Nem pedig azt, hogy ki tudja-e számolni. Persze, ki kell tudni számolni, és pont erre kellene nevelni a gyereket, nem pedig a seggelésre."

Arra nevelik, mikor megtanítják neki, hogy 2x3 mit jelent. De nem mennek végig az összes variáción, elég csak a mintát megtanítani. Ha a minta már megvan, akkor bármilyen számot össze tudsz bármilyen számmal szorozni.

2022. aug. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Tappancs, fogsz reflektálni a 8-as hozzászólásomra?
2022. aug. 8. 10:01
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

"Arra nevelik, mikor megtanítják neki, hogy 2x3 mit jelent. "


@12 vagyok, ezt a mondatot úgy értettem, hogy amikor azt tanítják meg a gyereknek, hogy hogyan kell kiszámolni a 2x3-at, miért úgy, ahogy, mit jelent maga a szorzás művelete. Ha ezt megérti a gyerek a 2x3 esetére, akkor már meg fogja érteni a 4x6 meg a 8x3 esetére is, és nem seggelnie kell a szorzótáblát, nem bemagolnia hogy a szorzótábla mely rublikájába mely szám van írva, hanem csak begyakorolnia a szorzás műveletének helyes elvégzését, hogy rögzüljön.

2022. aug. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

"ki kell tudni számolni, és pont erre kellene nevelni a gyereket, nem pedig a seggelésre."

A kiszámolás logikáját megtanítják, szóval nincs arról szó, hogy az helyett seggelnek. A hétköznapi életben elég kínos, ha valaki a 6*7 -et elkezdi fejben számolni. Az egyjegyű számok szorzótáblája nem olyan nehéz, és később nagy előny a bonyolultabb számolásokhoz.

2022. aug. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

#14


Most akkor megtanítják, vagy beseggeltetik a 6*7-et-et?

2022. aug. 8. 11:07
 16/25 A kérdező kommentje:
*megtanítják kiszámolni
2022. aug. 8. 11:11
 17/25 TappancsMancs ***** válasza:
100%

12/ A kérdező kommentje:

"reflektálni a 8-as hozzászólásomra?"

Talán a 7-esre érted? :)


Már írtam, csak tényleg nagyon említésszerűen. Szóval szerintem a szorzótábla konkrét bemagolása még mondjuk elmenne mint magolás (esetleg), mert van még azon túl matematika bőven, és a bemagolások inkább a sok egyéb (összes) téren lennének csökkentendőek. De jobbnak tényleg jobb lenne a szorzótábla szorzásait is szépen megtanulgati egyenként szorozni.


Az is megkönnyítené a szorzótábla tanulást ha lassabbra lenne véve a tanmenet, és a kis szorzások megtanulására is lenne idő. Vagy lehetne használni a Pythagoras táblát is, ami szintén a szorzások rövidebb és átláthatóbb megértésére van és a szorzótábla tanulásához is jó. Ez lenne az:

[link]

[link]


Amúgy nem vagyok a magolás mellett, mert az olyan mint a papagáj :) Nem érti csak mondja. :) Persze a tanuláshoz nyilván kell memória is, csak a hozzá tartozó megértés hiányzik az oktatásból. Hiányzik az összefüggések megértése, főként ami nem csak két alkotórészből álló téma, hanem amikor több összetevője van egy eseménynek. Sajnos kellene logika, szövegértés és átfogó széleskörű rálátás is a dolgokra, nem csak a részletek sokasága.


Egy vers is például magolós, mert szóról szóra kell visszamondani, azzal nem lehet mást tenni, mint bemagolni. És érdekes, hogy egyik nagy történelmi személyünket megkérdezték egyszer, hogy mit akar mondani a versével. Ezt vagy talán azt...? Csak legyintett viccesen, hogy Dehogy is, elég ha elolvassa. És a versek nem elemzésre vannak. Nem az a céljuk. A vers elemzés egy szakági történész esetén kap szerepet, de nem vers olvasáskor.


Töriből is úgy tanultam, hogy a szövegnek az értelmét tanultam, abból saját jegyzetet írtam a saját szavaimmal és nem mondtam vissza a sablon kifejezéseket és mondatokat. Amit jelentésében leírtak azt dolgozatba leírtam a saját szavaimmal. És megértve könnyebb is tanulni, mint magolni.


Másik, hogy kellene rendesen is tanítani> a >tanulást, mert a többségnek jól jönne. És lehet is! Ez is ott van a hiányosságok között. Vagy például, hogy növelték a tananyag mennyiségét, viszont a még több tananyag meg nyilvánvalóan a tanulmányi eredmények leromlásához kell vezessen átlagosan.


Visszatérve az oktatás és magolás szorzótábla esetére, ott is lehetne az egyenkénti szorzást tanítani, nyilván jót tenne. Szerintem egy alap után (ahogy te mondod) a magolással is be lehetne fejezni, vagy a Pythagoras tábla használatával tanulni meg ugyanazt. Lennének lehetőségek.


Tanár:

- A magyarórán háromszor szóltam rá, hogy ne bontsa a falat! Kérem fülészetre vinni!

Szülő:

- Már volt. Ott is kibontotta a falat.

2022. aug. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 TappancsMancs ***** válasza:
9/ Szerintem félreolvastad.
2022. aug. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

"Talán a 7-esre érted?"


Nem, a 8-asra értettem, csak te olyan ritkán olvasod ezt a szart, hogy azóta 7-es lett belőle.


Amúgy szerintem te kimaradtál az általános iskola alsó tagozatából, mert ott egyáltalán nem tanítanak túl sokat, csak szarul. A gyerekek ott olyanokért kapják a pontlevonásokat, hogy nem válaszolta meg teljes mondattal a kérdést. Vagy nem olyan sorrendbe helyezte át az egyenletet, ahogy a tanító gondolta.

2022. aug. 8. 17:19
 20/25 A kérdező kommentje:
Meg az egyéb tanárfüggő ostobaságok. Láttam olyan nyolcadikos diákot, aki aláhúzza a feladatban lévő fontos információkat, mert az alsós tanítója elvárta tőle.
2022. aug. 8. 17:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!