Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki szerint minden elsős...

Aki szerint minden elsős gyereknek tudnia kell a szorzótáblát, azok rendszerint rosszak voltak matekból?

Figyelt kérdés
Szerintem a szorzótáblánál kezdik elcseszni a gyerek matematikai nevelését azzal, hogy a matekot is seggelős tárgynak állítják be. Már ahol, mert szerintem nem mindenhol várják el.
2022. aug. 8. 09:28
1 2 3
 21/25 TappancsMancs ***** válasza:

Aha értem, akkor törölve lett válasz.

Az oktatást itt már meglehetősen sokszor illettem kritikával, bár főként történelem oktatás terén. Gondolom matekból jobb vagy ezért erről vannak jobb észrevételeid. Valahol olvastam a szorzás egyenkénti értő tanulásáról, de régen volt, talán nem is magyar oldalon. Viszont jónak tűnik. Az tény. Talán hogy ne lassuljon le azért a tanulás, és egy kombinált változatra szavaznék - de nyugodtan hozzátehetem, hogy a matematika nem erősségem. :)


Elsőre amire kérdeztél - majd Pythagoras tábla segítségével - végül az alapok után akár magolással is lehetne befejezni. Ötlet, mert matekból tényleg nem vagyok jó.


Viszont lenne egy javaslatom. Írj még a témáról bővebben, hogy jobban érthető is legyen, akár példákkal, linkekkel, mit tudom én mikkel, ami segíti. Szerintem sokan csak félig valahogy értik amit írsz. Láthatóna fontos a téma. Szerintem jó lenne ha még bővítenéd továbbiakkal. (Mellékesen én a fő és mellék kérdést felcserélném, bár utólag ezt nem lehet, úgyhogy mindegy. A lényeg a kérdés kiegészítésében van és az valóban egy jó téma.)

2022. aug. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 TappancsMancs ***** válasza:

"A gyerekek ott olyanokért kapják a pontlevonásokat, hogy nem válaszolta meg teljes mondattal a kérdést. Vagy nem olyan sorrendbe helyezte át az egyenletet, ahogy a tanító gondolta."


Na igen. No komment.


A fontos részek kiemelése az viszont jó lenne, nem tudom mi volt az eset pontosabban amiről írtál ennek kapcsán.


Talán nem a tankönyvet firkálnám össze. :) A tanulásnál is először a lényeget kell megtanulni, és a részleteket meg hozzá tanulni. A lényeg valóban helyes kiemelése az nagyon segíti a tanulást a jó megértést, sőt a lényeg kiemeléséhez már szövegértést kell használni és értelmezni az egészet is, hogy mit olvasunk és miről szól.


Csak azért inkább a füzetben legyen a rövid vázlat vagy kiemelések, mint a tankönyvben.

2022. aug. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

"A fontos részek kiemelése az viszont jó lenne, nem tudom mi volt az eset pontosabban amiről írtál ennek kapcsán."


A diák minden egyes szöveges feladatot aláhúzásokkal kezdte. Nem azért, mert könnyebben meg tudta tőle oldani, hanem mert (gondolom) alsóban elvárták tőle. És már alsóban is távol kellene ezektől maradni. Ha meg tud oldani egy feladatot, azt aláhúzások nélkül is meg tudja tenni, ha pedig nem tudja megoldani, azt aláhúzásokkal se fogja megtenni.


Te szerintem az a gyerek voltál, akit az iskola tett droiddá. Bementél elsőbe, tudtál számolni kicsit, majd kijöttél úgy, hogy nem tudsz számolni. Életemben először olvasok a Pitagorasz táblázatról. Fogalmam se volt mi az, és soha se volt szükségem semmi hasonlóra se. De legalább megtudtam, hogy ilyen elmebetegségek is léteznek.

2022. aug. 8. 18:01
 24/25 TappancsMancs ***** válasza:

"Te szerintem az a gyerek voltál, akit az iskola tett droiddá."

Ebben tévedsz :)


Mondjuk valóban nem írtam, de főként a történelemre értettem a kiemelések szerepét, ott fontos a lényeg kiemelése, különben elvész a részletekben a tanuló. Más tantárgyaknál és matematikánál most nem is tudom hirtelenjében, talán valóban még akadály is lehet. Matek esetéről ebben inkább nem nyilatkoznék. :) Gondolom, hogy jobban rálátsz. Ezért is írtál ilyen témájú kérdést.


"aláhúzásokkal kezdte. Nem azért, mert könnyebben meg tudta tőle oldani, hanem mert (gondolom) alsóban elvárták tőle."


Na ez más eset ám mint amiről írtam! Ha nem érti miért emeli ki és hasznára sincs, az értelmetlen. Ha megfelelően csinálja és a megfelelő tantárgyaknál akkor - és újra kiemelem - hogy történelem tanulásnál kiemelten fontos lenne.


Azért mert a részletek sorolásával nem lehet érhetően tanulni történelmet.


"Életemben először olvasok a Pitagorasz táblázatról. Fogalmam se volt mi az, és soha se volt szükségem semmi hasonlóra se. De legalább megtudtam, hogy ilyen elmebetegségek is léteznek."


Pythagorastól azért fennmaradt pár ismeret amit hozzátett az emberiség tudásához és előrevivő volt.

Pythagoras tétel, zene, orvostudomány, csillagászat, tőle maradt fenn a Föld gömbalakjának első említése, csak a matematikában több mint tucatnyi dolgot róla neveztek el (pl szorzótábla).


---

[link]

2022. aug. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy Pitagorasz kilétéből oktatsz, miközben a nevét se tudod leírni. Jó lennél tanárnak.
2022. aug. 8. 18:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!