Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz beilleszkedni...

Mennyire nehéz beilleszkedni egyetemen?

Figyelt kérdés
Idén kezdem az egyetemet és kollégista leszek. A gólyatáborba nem mentem végül el, mert mostanában egy gyógyszer miatt nem igazán lenne szabad alkoholt fogyasztanom és féltem, hogy vagy baromi unalmas lesz anélkül a gólyatábor, vagy csak szimplán kiröhögnek, hogy gáz vagyok. Valószínűleg most a suli elején se ihatok még, később majd remélem igen. Alapvetően régebben szerettem bulizni meg néha iszogatni egyet haverokkal. Kicsit nyíltabb ember vagyok, főleg ha elsütök néhány poént és fogékony rá a hallgatóság. Szerintetek mennyire nehéz beilleszkedni, barátokat találni egy egyetemen? Úgy gondoltam, hogy legalább a szobatársaimmal mindenképpen lesz valamilyen baráti vagy ismerősi kapcsolataim, hiszen majd minden nap találkozunk.

2022. aug. 17. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem könnyű. Bár sok múlik rajtad, meg hogy mennyire vagytok szétszórva az évfolyamon. Nekem 20-30 fős a szakom (vagyis már csak 10-15) nyilván gyorsan megismert mindenki mindenkit.

A koli megintcsak nagy előny, biztos sok barátod lesz onnan.


Nekem nem volt gólyatáborom (covid)

2022. aug. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyetemen már nem igazán van olyan, hogy "beilleszkedés". Ott elsősorban mindenki csak csinálja a saját kis dolgait, járkál a saját óráira, mert ugye az órarended is egyéni lesz. Persze szaktársakkal sok lesz a közös kötelező óra, de szerintem egyetemen összességében nagyon könnyű barátkozni.

Koli más tészta, attól függ, milyen koliba mész. Én voltam nagyon társasági, nagyon bulizós koliban is, meg nagyon csendesben is.

2022. aug. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon könnyű, főleg a kollégiumban, nekem voltak kolis barátaim, szakos barátaim, olyan barátaim akikkel a gólyahéten találkoztam, diákszervezetes, hök-ös barátaim, szóval mindenhonnan :D, így mindig volt valakivel lógni és mindenkivel volt valami közös dolog.


Úgyhogy mindenképpen ajánlom, hogy csatlakozz valamilyen diákszervezethez, hök-höz, vegyél részt az egyetemi programokon.


Az meg, hogy valaki nem iszik, nincs semmi probléma vele, az én társaságomban is volt nem egy, nem kettő ember aki soha nem ivott alkoholt, de ezt mindenki megértette és ugyan úgy jól érezték magukat.

2022. aug. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
Mint egy középsuliban, itt is a saját korosztályod lesz nagyrészt
2022. aug. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon nehéz volt és nem is sikerült igazán. Az egyetemen már nincs hova beilleszkedni, legalábbis nálunk nem volt ilyen közösségi hangulata a szakunknak pedig nem is voltunk olyan sokan, nagyjából mindenki ismert mindenkit. Kialakultak ilyen kis klikkek már az első napokban, pl. sokan egy középiskolából jöttek vagy a gólyatáborban ismerkedtek meg és nálunk ezek a csoportosulások kitartottak az egyetem végéig. Én úgy mentem oda, hogy nem ismertem senkit és így nagyon nehéz volt beszélgetni, barátkozni, ismerkedni, hiszen a többségnek már volt egy saját társasága és nem voltak túl nyitottak mások irányába. Végül egy lánnyal lettem jóban, vele összebarátkoztunk, de rajta kívül senki mással nem és szociális élet szempontjából úgy összességében nem valami jó emlék az egyetem. Nekünk nem voltak ilyen szakos programjaink meg semmi (nem tanultunk együtt, nem mentünk szakestre, nem osztottuk meg a jegyzeteinket stb.), igazából mindenki csak bement az órájára (ha bement ugye), majd hazament. Ennyi. Kolis is voltam, de mindig ismeretlen, tök más szakon és évfolyamon tanulókkal laktam együtt és emiatt velük sem lettünk barátok, mert nem igazán volt kapcsolódási pont. Reggel-este találkoztunk, beszélgettünk picit stb., de tök más volt az időbeosztásunk, ismerősök, érdeklődési kör, minden és a kollégiumunkban sem voltak közösségi programok, helyek.
2022. aug. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!