Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Őszinteséget szeretnék tőletek...

Őszinteséget szeretnék tőletek kérni. Milyen esélyeket adnátok nekem ezen körülményekkel?

Figyelt kérdés
Végzős diáklány vagyok,korábban úgy volt,hogy vegyészmérnök leszek, ezért emelt szinten tanulom a kémiát,a fizikát kissé elhanyagoltam,a matekot pedig középszinten tanulom. Kezdem elengedni ezt az álmot, a késöbbi rossz fizetés miatt, de érdekel a gépészmérnöki szak is. Az a kérdésem, hogy érdemes-e ebben gondolkodnom szerintetek, nem indulok e behozhatatlan hátrányokkal? Valamint fiú-lányok aránya, hogy alakul ezen a szakon? Nagyon nehéz lenne így elvégeznem? Mennyire lenne nehéz így a matek?

2022. szept. 10. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hallom mostanában nem nehéz a BME, jöttek át onnan SZTE re és bizony volt aki azt mondta könnyebb volt a BME. Közép matekkal mentem én is gépészmérnökire, ha érdekel, hajlandó vagy tanulni esetleg napi több órát is, akkor menni fog átlagos képességekkel is. A mechanika szerintem nehezebb mint a matek, de kinek mi. 3 félév matek,1 félèv fizika, 3 félév mecha, 2 félév hőtan, ezek mind számolós matekos tárgyak. Szerintem próbáld meg, csak ne hagyd abba, nálunk az első évben 80% volt a lemorzsolódás kb, de én levelezőn vagyok. Nappalin azért szájbarágósabban elmondanak mindent.
2022. szept. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

A BME általánosságban el lehet mondani, hogy szinten mindent 0.ról elmondanak és nem feltétlezik az emelt szintű tudást.


Persze itt nem arra gondolj, hogy középiskolás tempóban végig mennek az anyagon, inkább hogy egy 1,5 órás előadásban elmondanak kb mindent ami kell a követlező előadás megértéséhez, ami lehet a középsikolás anyagból több évet akarol fel.


Tehát nagyon sokat kell tanulni, de technikailag lehetséges úgy megcsinálni ezeket a szakokat is, úgy hogy amúgy nagyon rossz alaptudással érkezel.


Én BMEn Ménrökinfóra jártam és első héten még 10-11. osztályos mozaik matek könyvvel jártam Analízis 1 előadásra, mert újra kellett tanulnom egy csomó dolgot a 0. ZH-ig. Sokan ki is nevettek, de végül egész jóra sikerült és nem volt igazán nagy problémám a matekon tantárgyakkal, úgy hogy gimnáziumban középszinten 3as voltam.


Ettől függetlenül láttam olyanokat kihullani a BMEről, akik emelt matek érettségit tettek.

2022. szept. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%

“a fizikát kissé elhanyagoltam,a matekot pedig középszinten tanulom”


Ilyen alapokkal a mérnöki szakokat elfelejteném, meg egyébként is, inkább informatikában vagy egy gazdasági szakban gondolkodnék a helyedben, azokban sokkal több pénz van sokkal kisebb erőfeszítéssel.

2022. szept. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, honnan veszed, hogy a vegyészmérnököknek rossz a fizetésük. Mesterdiplomával és kis szerencsével van esélyed egy jó állást megcsípni az iparban. Úgyhogy én a helyedben nem adnám fel az álmomat. Viszont egy vegyészmérnöknek is szüksége van fizikára és matekra is (ld. fizikai kémia), úgyhogy érdemes volna majd egy kicsit ezekre is ráfeküdnöd.
2022. szept. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
41%

"fiú-lányok aránya, hogy alakul ezen a szakon?"

A pasizós esélyek érdekelnek, vagy ez miért fontos? :D

2022. okt. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!