Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy többféle mentális betegség...

Egy többféle mentális betegségben szenvedő embernek mennyi esélye van megszerezni az érettségit felnőttképzésben?

Figyelt kérdés

#Realagyf...
2022. szept. 27. 20:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, mik azok a mentális betegségek.


Ismerősöm major depresszióval és evészavarral végigtolt 3 egyetemi szakot 4-5 eredménnyel. Valószínűleg a perfekcionizmusa miatt lett beteg is, de ez már nem rám tartozik. Ezek a betegségek nincsenek hatással a szellemi kapacitásra vagy az információfeldolgozásra, szóval ha elég nagy akaratereje van valakinek, hogy felkeljen és nekiüljön tanulni, akkor meg tudja csinálni mellettük is.


De vannak olyan mentális problémák, amiknél ez nincs így és memóriadeficiteket okoznak vagy megnehezítik például az értő olvasást. Azokkal nem tudom mi a helyzet.

2022. szept. 28. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek az #1 hozzászólóval. Egy nárcisztikus személyiségzavaros ember ugyanolyan eséllyel indul, mint egy egészséges. Viszont ha valakinek mondjuk amnéziás tünetei vagy véletlenszerűen előtörő pszichotikus epizódjai vagy pánikrohamai vannak, annak lehetnek nehézségei a tanulásban. Egy további gond lehet, hogy a pszichiátriai gyógyszerek egy része szellemileg jelentősen tompító hatású, ami szintén nem segít. Szóval sok tényezőtől függnek az esélyek.
2022. szept. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Depresszió, szociális fóbia,skizotípiás személyiségzavar,a negyedik nem jut eszembe és emellett adhd is lehetséges
2022. szept. 29. 07:59
 4/14 anonim ***** válasza:
#3: A depresszió köztudottan nehezíti a koncentrációt, ez gond lehet a tanulásban. Ugyanakkor a depresszió súlyossága széles skálán mozog, másrészt pedig gyógyszerekkel a betegek többségét hatékonyan kezelni lehet. Hogy ez mennyire sikeres, az egyénfüggő. Egyszóval senki nem tud ebben segíteni neked, mert nem ismeri a részleteket. A pszichológusod véleményét kérd ki, az sokkal biztosabb.
2022. szept. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ahelyett, hogy esztelenkednél és diagnosztizálgatnád magad egy hülye laikusként, menj el szépen egy szakemberhez és egyrészt megmondja, mi a bajod, másrészt segít enyhíteni a tüneteken, így kevésbé lesz hatással az életedre.


Komolyan nem értem, miért kell öndiagnózissal minden szart magadra aggatni. Miért jó ez ennyi embernek? Ezzel akartok különlegesnek tűnni vagy mi az anyám?

2022. szept. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#5: Nem tudom, miből gondolod, hogy a kérdező öndiagnózist végzett. Nekem inkább úgy tűnik a szavaiból, hogy szakember mondta neki a diagnózist, ezért nem jutott eszébe a negyedik, mert csak egyszer hallotta.
2022. szept. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Abból, hogy aki ilyen komoly kórképek neveit idedobálja, majd hozzáfűz egyet, amiről azt sem tudja, mi, meg egyet, ami csak lehetséges, az nem járt még szakembernél és főleg nem kezdett el dolgozni a problémáján
2022. okt. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Már voltam orvosnál nem egy alkalommal,papírom is van róla.

Csak egy egyszerű valaszt szerettem volna átlagemberektől

2022. okt. 10. 12:07
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves hetes

Az, hogy nem jut eszembe valami,az nem azt jelenti, hogy magamat diagnosztizálgatom a webbeteg alapján.

2. Ne bocsátkozz alaptalan feltételezésekbe számodra ismeretlen személyekről.

3. Ne fájjon neked, hogy veled szemben masok különlegesek, inkább örülj neki, hogy te nwm ilyen módon vagy ,, különleges ".

Ha pedig mégis, akkor sajnállak, biztos .... lehet.


Bár amiatt a kikelésed miatt anélkül is csak sajnálni tudlak,ne haragudj.


A többieknek viszont köszönöm szépen a válaszokat,amint tudok beszélek az orvosaimmal és kikérem az ő véleményüket is.

Ettől függetlenül szívesen olvasnék még értelmes válaszokat

2022. okt. 10. 12:16
 10/14 anonim ***** válasza:

Miért kell érettségi?

Ma már minden lehetsz.

2022. okt. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!