Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha magyar középszintű érettség...

Ha magyar középszintű érettségi után fellebbezek, ugyanaz a tanár javítja?

Figyelt kérdés
Nem vagyok jó viszonyban a tanárommal, félek, hogy lepontozza a fogalmazásomat. Érdekelne, hogy fellebezés esetén is ő döntene-e a jegyem felől.
2010. márc. 2. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha fellebbezel akkor más nézné át.

Ha jóban van a tanároddal, akkor jobb esetben lexarja, rosszabb esetben pontot is von le. Persze ha van mire alapoznod, pl. egy helyesírási hibát rosszul ítélt meg akkor talán van értelme, de ilyenkor észre nem vett hibákért is levonhatnak megint.

Érdemes megfontolni. Csak azért is, mert akár szóbelin is kicseszhet veled... Ebből a szempontból szar olyan suliba érettségizni ahol ismernek. Pláne egy olyan tanárnál aki egy gyökér.

2010. márc. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem, egy másik tanár a suliban. Én is ugyanígy voltam, töri esszékre összesen 45/18-at adott, aztán fellebbeztem a másik pedig 45/36-ot... a második lett az érvényes, más kérdés, hogy szóbelin is megszívatott ott pedig már nem volt energiám egy herce-hurcához.

Amúgy a tanárok nagy része nem szemétkedik érettségin.

2010. márc. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Engem is megszivattak:S, aztán szóbelin is, és sajnos még másokat is, az a baj a fellebezéssel, hogy lehet, de...ha nem is a tanárod, de a saját sulidból fog egy másik tanár javítani, és nálunk pl. azért nem adta be senki a fellebezést, mert tudtuk, hogy nem lesz semmi, sőt csak rosszabb lehet, na meg féltünk, hogy szóbelin megszivatnak, hát szóbelin így is megszivattak, valahogy nehéz elképzelni, hogy ettől jobban meg lehetett volna,mármint a fellebezés miatt. Te döntsd el mennyire gyökér a tanárod.
2010. márc. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tényleg a szóbelire nem gondoltam.... Na mindegy, majd lesz valami. Köszi a válaszokat.
2010. márc. 2. 14:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem ő döntene, de szóbelin szivathat. Mi is "imádtuk" egymást a tanárommal, de én úgy adtam be a jelentkezésemet a magyar érettségire, hogy egy másik suliban, mint vendégtanuló érettségiztem, mivel az a tanár nem ismerte az "eredeti" tanáromat, pont nem tudott bele szólni.
2010. márc. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!